Minecraft hikayesi olan bir oyun mudur?

Befo

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşımla bu konuyu tartışıyoruz.
Ben oyunun belli bir hikâyesi olmadığını söylüyorum, arkadaşım ise enderdragon kesmek gibi bir görevimiz var yani hikayeli oyun diyor. Sizce Minecraft hikayesi olan bir oyun mu, yoksa değil mi?

Ben oyunun belli bir hikâyesi olmadığını söylüyorum, arkadaşım ise enderdragon kesmek gibi bir görevimiz var yani hikayeli oyun diyor. Sizce Minecraft hikayesi olan bir oyun mu, yoksa değil mi?
Oyunda direktif verilmiyor tam olarak, hikayeli oyunlarda görevler hikayeyi ilerletiyor gibi genellikle. Ben hikaye olduğunu düşünmüyorum. En azından insanlar hikaye için oynamıyor.

Oyun içinde anlatılan belirli bir hikayemiz yok. Tek metin sanıyorum finalde akan metin. Biraz kendi hikayeni kendin yaz oyunu. Ark gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi hikayeni kendinin yarattığı bir oyundur. Minecraft tamamen yaratıcılık üzerine kuruludur, kendine bir hikaye belirler ve o hikayenin üzerinden devam edersin. Yaptığın yapıları, kurduğun farmları genelde bu hikayeye uyum sağlayacak dizaynda tasarlarsın. Ben şahsen bu şekilde oynuyorum. Mesela en son geçen sene oynadığım 2 yıllık haritamda adaya esir düşmüş bir insan hikayesi ile oynadım. Kendi base'imi adaya çevirdim, bütün farmlarımı adalara kurdum, tüm yaşam alanım adalardı. Doğru düzgün düzlük araziya çıkmadım bile. Adada olduğum için de yapılarımda hep kum taşları, odun ve türevleri ile yapılar yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun kapsamlı ve gizli bir hikayesi bulunmakta.
Bunlar sadece teori sayılmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı