Minecraft iyi sistemde düşük FPS veriyor

Tek oyunculu oynuyorsanız ondan kaynaklı olabilir, aynı sorunu bende yaşıyorum. Herhangi bir FPS arttırma modu kurmadıysanız Sodium kurmanızı öneririm, çok stabil çalışıyor. Dediğim sorunun kaynağı tek oyunculu oynarken oyunun entegre bir sunucu kurup sizi oraya bağlaması, çok oyunculu oyunda başka sunucuya bağlandığınız için yük binmez sisteme.

Zaten Java sürümünün stabil çalıştığını görmedim pek. Bedrock Edition alabilirseniz onu alın, 2200G'nin Vega 8'inde bile stabil düzgün çalışıyor.

Tek oyunculu oynuyorsanız ondan kaynaklı olabilir, aynı sorunu bende yaşıyorum. Herhangi bir FPS arttırma modu kurmadıysanız Sodium kurmanızı öneririm, çok stabil çalışıyor. Dediğim sorunun kaynağı tek oyunculu oynarken oyunun entegre bir sunucu kurup sizi oraya bağlaması, çok oyunculu oyunda başka sunucuya bağlandığınız için yük binmez sisteme.
Hocam tek oyunculuda bu durumu düzeltmenin bir yolu var mı peki ?

Öncelike RAM vermemişsiniz oyuna. 1.18.1 sürümü için 2GB RAM yetersiz gelir bence. Onu yükseltin sonra sonucu söyleyin.
Deniyorum hemen.
Görmemişim. Ben oyuna 2 GB RAM verdiğimde 30 FPS anca alıyordum. 4 GB RAM verince FPS uçmuştu.
1642329704352.png

Geri
Yukarı