Minecraft Java'da FPS nasıl yükseltilir?

Yusuf Tuna Elcan

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım iyi bir bilgisayar grafik gerektiren oyunları iyi kaldırıyor (en az 60 FPS) o kadar da ses çıkartmıyor ama Minecraft'ta gelince bilgisayar uçağa dönüşüyor shader yüklemek istedim. İyi bir shader değildi ama bilgisayarın işlemcisini çok yiyor. Bunu nasıl azaltabilirim?

Bilgisayarım iyi bir bilgisayar grafik gerektiren oyunları iyi kaldırıyor (en az 60 FPS) o kadar da ses çıkartmıyor ama Minecraft'ta gelince bilgisayar uçağa dönüşüyor shader yüklemek istedim. İyi bir shader değildi ama bilgisayarın işlemcisini çok yiyor. Bunu nasıl azaltabilirim?

Minecraft FPS mod paketleri yükleyebilirsiniz. Ayrıca 1.20 gibi aptal sürümler yerine 1.18, 1.16, 1.12 gibi asıl şeylerin olduğu sürümlerden oynayabilirsiniz. Buradan standalone öneririm çünkü 1. seçenekte overwolf geliyor.

OptiFine var mı? OptiFine olmadan en kral PC'de bile kasma oluyor.

OptiFine var mı? OptiFine olmadan en kral PC'de bile kasma oluyor.

OptiFine alternatifi bir sürü mod ve mod paketi varken bence sadece OptiFine ile oynanmaz. Ayrıca dediğiniz gibi yeni MC sürümlerinde gitgide Minecraft rezilleşiyor optimizasyon konusunda. Adamlar 1.20'de 1-2 blok ekliyor 20 FPS düşürüyorlar. Kötü bilgisayarda sadece MC oynayan kitle de maalesef zarar görüyor. Umarım modçular sıfırdan MC kodlayıp temiz bir Minecraft oluşturabilirler. Çünkü 300-400 mod eklemenin hiçbir manası yok adamlar oyunun performansını rezilleştirdikten sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı