Çözüldü Minecraft Launcher açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xeaq

Picopat
Daha fazla  
Ayrıca Minecraft'ım orijinal.
Daha şimdi aldım ve oyunu açamadım.
Basınca hiçbir şey olmuyor.
Ayrıca Java'yı da kurdum.

Son düzenleme:
Çözüm
İnternette gördüğüm kadarıyla Minecraft'i tamamen silerek bu sorun çözen kişiler olmuş. Öncelikle Minecraft'ı silin, daha sonra Minecraft'tan kalmış olabilecek dosyaları silin. Appdata içerisinde de kalan dosyalar olacaktır. Appdata'yı açmak için: Dosya Gezgini>Görünüm>Gizli öğeler tikini açın.
resim_2021-02-13_200453.png

Daha sonra: Bu bilgisayar>Yerel Disk (C)>Users>User>Appdata içerisinde biraz gezinin, illa dosyaları kalacaktır. Java ile birlikte onları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Minecraft'ı yeniden yükleyin.
İnternette gördüğüm kadarıyla Minecraft'i tamamen silerek bu sorun çözen kişiler olmuş. Öncelikle Minecraft'ı silin, daha sonra Minecraft'tan kalmış olabilecek dosyaları silin. Appdata içerisinde de kalan dosyalar olacaktır. Appdata'yı açmak için: Dosya Gezgini>Görünüm>Gizli öğeler tikini açın.
resim_2021-02-13_200453.png

Daha sonra: Bu bilgisayar>Yerel Disk (C)>Users>User>Appdata içerisinde biraz gezinin, illa dosyaları kalacaktır. Java ile birlikte onları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Minecraft'ı yeniden yükleyin.

Çözüm
Eki Görüntüle 877885

Adından bahsettiğim dosya ".minecraft"

İnternette gördüğüm kadarıyla Minecraft'i tamamen silerek bu sorun çözen kişiler olmuş. Öncelikle Minecraft'ı silin, daha sonra Minecraft'tan kalmış olabilecek dosyaları silin. Appdata içerisinde de kalan dosyalar olacaktır. Appdata'yı açmak için: Dosya gezgini>görünüm>gizli öğeler tikini açın.
Eki Görüntüle 877885

Daha sonra: Bu bilgisayar>yerel disk (C)>users>user>appdata içerisinde biraz gezinin, illa dosyaları kalacaktır. Java ile birlikte onları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Minecraft'ı yeniden yükleyin.

İşe yaradı ama Launcher'da oturum açamıyorum. Bir sorunla karşılaştık diyor.
İnternetten mi kaynaklanıyor?

İşe yaradı ama Launcher'da oturum açamıyorum. Bir sorunla karşılaştık diyor.
İnternetten mi kaynaklanıyor?

Çeviremiyorsanız:
Windows 10'daysanız ve Microsoft Store'daki bir uygulamayla sorun yaşıyorsanız bu güncellemeleri ve düzeltmeleri göz önünde bulundurun.

Önce Microsoft hesabınızda oturum açın . Ardından, sunulan sırayla bu olası çözümleri inceleyin.

1. Emin olun, Windows sahiptir son güncellemeyi seçin: Güncellemeleri şimdi çek ve sonra seçin güncellemeler için kontrol . Veya Başlat'ı seçin düğmesine, ardından Ayarlar'ı seçin > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme > Güncellemeleri Kontrol Et . Mevcut bir güncelleme varsa, Şimdi yükle'yi seçin .
  2. Uygulamanızın Windows 10 ile çalıştığından emin olun. Daha fazla bilgi için bkz. Uygulamanız Windows 10 ile çalışmıyor .
  3. Microsoft Mağazasını Güncelleyin: Başlangıç öğesini seçin düğmesine ve ardından uygulamalar listesinden Microsoft Store'u seçin . Microsoft Store'da Daha fazlasını göster'i seçin > İndirmeler ve güncellemeler > Güncellemeleri alın . Microsoft Store için bir güncelleme varsa, otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.
  4. Oyunlarda sorun giderme: Oyun yüklemeyle ilgili sorun yaşıyorsanız Windows 10'da oyun yüklemelerinde sorun giderme bölümüne bakın .
  5. Uygulamalarınızı onarın veya sıfırlayın: Windows 10'da programları onarma veya kaldırma bölümüne bakın .
  6. Uygulamalarınızı yeniden yükleyin: Microsoft Store'da Daha fazlasını göster'i seçin > Kitaplığım . Yeniden yüklemek istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından Yükle'yi seçin .
  7. Sorun gidericiyi çalıştırın: Başlat'ı seçin düğmesine ve ardından Ayarlar'ı seçin > Güncelleme ve Güvenlik > Sorun Gider'i seçin ve ardından listeden Windows Mağazası uygulamaları > Sorun gidericiyi çalıştır'ı seçin .
İşte daha fazla yardım

Kötü çevrilmiş yerler için özür dilerim. Google çeviri ile çevirdim.
Tabii Microsoft Store'dan mı aldınız bilmiyorum.

Çeviremiyorsanız:
Windows 10'daysanız ve Microsoft Store'daki bir uygulamayla sorun yaşıyorsanız bu güncellemeleri ve düzeltmeleri göz önünde bulundurun.

Önce Microsoft hesabınızda oturum açın. Ardından, sunulan sırayla bu olası çözümleri inceleyin.

1. Emin olun, Windows sahiptir son güncellemeyi seçin: Güncellemeleri şimdi çek ve sonra seçin güncellemeler için kontrol. Veya başlat'ı seçin düğmesine, ardından ayarlar'ı seçin > güncelleme ve güvenlik > Windows güncelleme > güncellemeleri kontrol et. Mevcut bir güncelleme varsa, şimdi yükle'yi seçin.
  2. Uygulamanızın Windows 10 ile çalıştığından emin olun. Daha fazla bilgi için bkz. Uygulamanız Windows 10 ile çalışmıyor.
  3. Microsoft mağazasını güncelleyin: başlangıç öğesini seçin düğmesine ve ardından uygulamalar listesinden Microsoft Store'u seçin. Microsoft Store'da daha fazlasını göster'i seçin > indirmeler ve güncellemeler > Güncellemeleri alın. Microsoft Store için bir güncelleme varsa, otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.
  4. Oyunlarda sorun giderme: Oyun yüklemeyle ilgili sorun yaşıyorsanız Windows 10'da oyun yüklemelerinde sorun giderme bölümüne bakın.
  5. Uygulamalarınızı onarın veya sıfırlayın: Windows 10'da programları onarma veya kaldırma bölümüne bakın.
  6. Uygulamalarınızı yeniden yükleyin: Microsoft Store'da daha fazlasını göster'i seçin > Kitaplığım. Yeniden yüklemek istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından yükle'yi seçin.
  7. Sorun gidericiyi çalıştırın: başlat'ı seçin düğmesine ve ardından ayarlar'ı seçin > güncelleme ve güvenlik > Sorun Gider'i seçin ve ardından listeden Windows mağazası uygulamaları > sorun gidericiyi çalıştır'ı seçin .
işte daha fazla yardım

Kötü çevrilmiş yerler için özür dilerim. Google çeviri ile çevirdim.
Tabii Microsoft Store'dan mı aldınız bilmiyorum.

Sorun çözüldü. Teşekkürler.

Geri
Yukarı