Minecraft modlarını Türkçeye çevirmek

Ahmet Salihh

Femtopat
Daha fazla  
Minecraft modlarını Türkçe çevirisini nasıl yapabilirim, hangi kaynaklar lazım? Çeviri yapmayı seviyorum ama bulamadım bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında çok basit. İndirdiğiniz modun üstüne sağ tıklayın, ardından "WinRAR ile aç"ı seçin. WinRAR açıldıktan sonra en üstte bulunan "assets" klasörüne tıklayın. Orada modun kaynaklarının bulunduğu bir klasör göreceksiniz, (genellikle modun ismi yazar) ona tıklayın. Açılan klasörde "lang" klasörü olacak ona da tıklayın ve tebrikler sonunda kaynağına eriştiniz. Orada genellikle "en_us.json" diye bir dosya bulunur, bu ingilizce kaynak anlamına geliyor. Onu "tr_tr.json" yapın, bu kaynağı Türkçe olarak tanımlayacak. Onun üstüne sağ tıklayın ve istediğiniz bir metin düzenleme programıyla açın. Sağ tarafta tırnak işareti içinde olan bölümlerden isimleri dilediğinizce düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Aslında çok basit. İndirdiğiniz modun üstüne sağ tıklayın, ardından "WinRAR ile aç"ı seçin. WinRAR açıldıktan sonra en üstte bulunan "assets" klasörüne tıklayın. Orada modun kaynaklarının bulunduğu bir klasör göreceksiniz, (genellikle modun ismi yazar) ona tıklayın. Açılan klasörde "lang" klasörü olacak ona da tıklayın ve tebrikler sonunda kaynağına eriştiniz. Orada genellikle "en_us.json" diye bir dosya bulunur, bu ingilizce kaynak anlamına geliyor. Onu "tr_tr.json" yapın, bu kaynağı Türkçe olarak tanımlayacak. Onun üstüne sağ tıklayın ve istediğiniz bir metin düzenleme programıyla açın. Sağ tarafta tırnak işareti içinde olan bölümlerden isimleri dilediğinizce düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin.
geri jar dosyasına nasıl dönüştürücem peki

Aslında çok basit. İndirdiğiniz modun üstüne sağ tıklayın, ardından "WinRAR ile aç"ı seçin. WinRAR açıldıktan sonra en üstte bulunan "assets" klasörüne tıklayın. Orada modun kaynaklarının bulunduğu bir klasör göreceksiniz, (genellikle modun ismi yazar) ona tıklayın. Açılan klasörde "lang" klasörü olacak ona da tıklayın ve tebrikler sonunda kaynağına eriştiniz. Orada genellikle "en_us. JSON" diye bir dosya bulunur, bu İngilizce kaynak anlamına geliyor. Onu "tr_tr. JSON" yapın, bu kaynağı Türkçe olarak tanımlayacak. Onun üstüne sağ tıklayın ve istediğiniz bir metin düzenleme programıyla açın. Sağ tarafta tırnak işareti içinde olan bölümlerden isimleri dilediğinizce düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu işlerde yeniyim de hangi uygulamayı önerirsiniz değiştirmek için.

Jigsaw Daemon ben de bahsettiğiniz yöntemi kullanıyorum lakin bazı modlarda ne yaparsam yapayım olmuyor. Türkçe karakter desteklemeyenler var onları türkçe karakter kullanmadan yapıyorum ama bazısı hiç olmuyor sebebi nedir acaba? yardımcı olursanız sevinirim.

Jigsaw Daemon ben de bahsettiğiniz yöntemi kullanıyorum lakin bazı modlarda ne yaparsam yapayım olmuyor. Türkçe karakter desteklemeyenler var onları türkçe karakter kullanmadan yapıyorum ama bazısı hiç olmuyor sebebi nedir acaba? yardımcı olursanız sevinirim.
Save yaparken winrar'ın attığı uyarıyı kabul ediyor musunuz? Bazı oyunlarda tr diye ayrı bir dil daha açmak gerekiyor bildiğim kadar oyunun dili TR ise mod ona göre dil veriyor. Hangi modu çeviriyorsunuz?

Medieval MC oynuyorum şu sıralar sırayla hepsini çeviriyorum. Yanlış hatırlamadıysam Aether mod da var bu sıkıntı hatta içerisinde TR-TR dosyası da var ama içi boş.

Geri
Yukarı