Minecraft oynanır mı?

a100

Decapat
Soru başlıkta, Minecraft oynanır mı? Oynanırsa oyun da ilk yapacağımız şey nedir? Survival oynayacağım bu arada, genellikle YouTube'da Survival serileri filan falan tarzı videolar çok çıkıyor trendlere. Genellikle o videolarda hemen oyundan zevk alıyorlar End'e 10 bölümde geçip bitiriyorlar oyunu. Ama ben 2 günde 1 altın buluyorum. Sizce Minecraft Survival'dan nasıl zevk alınır? Ne yapmam lazım bu oyunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru başlıkta, Minecraft oynanır mı? Oynanırsa oyun da ilk yapacağımız şey nedir? Survival oynayacağım bu arada, genellikle YouTube'da Survival serileri filan falan tarzı videolar çok çıkıyor trendlere. Genellikle o videolarda hemen oyundan zevk alıyorlar End'e 10 bölümde geçip bitiriyorlar oyunu. Ama ben 2 günde 1 altın buluyorum. Sizce Minecraft Survival'dan nasıl zevk alınır? Ne yapmam lazım bu oyunda?
Agalarla oynarsan sarıyor.

Kendine bellirli bir plan ve görevler koy ve arkadaşlarınla oyna ama arkadaşların hemen madene dalmasınlar çünkü genelde çoğu oyuncu yarım saate diamond bulup oyunu bitiriyor herkes speeedruncı olmuş oyunu yıllardır oynamayan (40 yılda bir) giren birisi olarak diyeblileceğim Max şey bu iyi oyunlar.

2 günde 1 altın bularak zevk alınıyor zaten bu oyundan bence. Eskiden kötü oynadığım zamanlarda (2014/2017 civarı. Arada bir süre oynayamamıştım oyunu) çok zevk alırdım Survival'dan. Şimdi o haftalarda yaptığım şeyleri 1 saatte yapabilince bıktım gibi. Bu yüzden acemilik dönemlerinizin tadını çıkarın ve mümkünse profesyonel seviyeye gelene kadar YouTube'dan bir şeyler öğrenmek yerine kendiniz keşfetmeye çalışın. Bu oyunun tadı böyle çıkıyor. Oyun hakkında sormak istedikleriniz varsa istediğiniz zaman danışabilirsiniz.

Eğer hayal gücün yoksa zırh ve kılıcını geliştirip oyunu bitirmekten fazlası değil oyun. Oyun tamamen senin hayal gücüne bağlı olarak gelişiyor. Kendimden örnek vereyim, 1 geniş sandık dolusu elmas, demir veya altın kazarım ama oyunu bitirdiğimde evim hala toprak tahta karışımı bir şey kalır. Hayal gücüm olmadığından bu oyun bundan fazlası değil açıkçası. Ama hayal gücüm var diyorsan yüzlerce saatini gömersin. Direkt oyunu bitirmeye odaklanma. Mesela tamam demir set diz sonra yapı yapmaya başla falan, internetten otomatik farm sistemlerine bak vs.

Enderman_BE.png

Şu arkadaş'tan korkmayacaksan oynanır.

O değil Creeper önemli olan :D Enderman 2 blok taktiği ile kolayca öldürülebiliyor. Creeper sinsice arkadan yaklaşıyor ve bum! :D

Geri
Yukarı