Minecraft oynarken laptop çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

GAMER_AHMET

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar;

Öncelikle bilgisayarımın eski olduğunu kabul ediyorum (7 yıllık laptop). Tamam bayağı doğal bir durum ama aklımı karıştıran bir konu var. Normal Minecraft ve craft RiseClient'te bilgisayar bayağı ısınıyor (bilirsiniz üstünde omlet yapılabilecek kadar) ve çöküyor (oyun değil, direkt bilgisayar) ama SonOyuncuncu Client'te oynarken sadece ısınıyor ama kapanmıyor. Sebebi nedir? CraftRise'ı (en azından) sadece ısınma sorunu var olarak nasıl oynayabilirim? Yoksa artık bilgisayar kaldırmaz mı?

Bilgisayar aşırı ısındığı zaman kendini korumaya alır, uzun bir süredir bakımları yapılmıyorsa yapın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Laptop temizliği yapın(fanları temizleyin) ve macunları yenileyin, muhtemelen ısınması yüzünden kapanıyor.

Birkaç hafta önce sadece ısınıyordu ama artık belli bir ısıyı geçince kapanıyor.

Birkaç hafta önce sadece ısınıyordu ama artık belli bir ısıyı geçince kapanıyor.
Demek daha fazla ısınıyor ve parçaların ömründen yemeye başlıyorsunuz, daha fazla zorlamadan temizleyin artık. Geçen gün kuzenin laptopunu temizledim içinden bir yorgan dolduracak kadar pamuk çıktı laptopun nefes almasına şaşırdım.

Demek daha fazla ısınıyor ve parçaların ömründen yemeye başlıyorsunuz, daha fazla zorlamadan temizleyin artık. Geçen gün kuzenin laptopunu temizledim içinden bir yorgan dolduracak kadar pamuk çıktı laptopun nefes almasına şaşırdım.

Fan temizliği ve macun değişim yapın, dediğim gibi bilgisayar büyük ihtimalle aşırı ısınmadan dolayı kendini korumaya alıyor.

Tamam bakacağım ikinize de teşekkürler.

Geri
Yukarı