Çözüldü Minecraft server açarken "running Offline/İnsecure mode"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

471957

Decapat
Serveri açarken CMD'de böyle bir kod gördüm ve ben servere girebilirken arkadaşlarım giremiyor. Bu yüzden olabilir mi? Nasıl düzeltirim?

Dosya Ekleri

• 20231024_223243.jpg
    20231024_223243.jpg
    256,8 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Bir dakika araştırıp dönüyorum.

Hocam Reddit gibi yerlerde okuduğum kadarıyla Minecraft sunucularına IPv6 şeklindeki(yani sizin IP biçiminizdeki) IP'lere sadece IPv6 clientler bağlanabiliyor, dolayısıyla bu yöntem zaten muhtemelen çalışmayacak.

Ayrıca eğer sunucu açık olmadığı halde "failed to bind port" hatası alıyorsanız aynı IP ve port üzerinde halihazırda bir sunucu açık demektir.

Dolayısıyla eğer sadece tek bir sunucu açtığınıza emin olmanıza rağmen bu hatayı alıyorsanız IP adresiniz başka bir bilgisayarlarla ortak kullanılıyor olması gerek. Bu da sizin port açmanızı engeller. Her ne kadar bu ihtimal bana gerçekçi gelmese de sanırım durum bu.

Peki çözüm ne? ZeroTier One kullanabilirsiniz, işin içine harici program katmak bir tık daha kulağa yavaş geliyor ancak şu an zaten 1. paragrafta bahsettiğim durum yüzünden arkadaşlarınız port açmayla sunucuya bağlanamayacak. Ayrıca ZeroTier'ın artısı IP adresinin sabit kalması ve istenmeyen kimsenin olmaması.

Eğer nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yazabilirsiniz hocam, onun için de yardımcı olurum.
Tamam hocam anladım mesajinizi çözüm olarak işaretliyorum çok teşekkürler.
Bir şey değil, ZeroTier'la ilgili bir sorun yaşarsanız veya sunucuyla ilgili başka bir sorun yaşarsanız açacağınız konuda beni etiketlemekten çekinmeyin.

Sunucu hostlama işlerine birkaç yıl önce Aternos'ta 4000 kişilik sıra gördüğümde başladım, şu an her ne kadar bu durumlar düzelse bile kendi açtığım sunuculara alıştım ve bu süre içerisinde sayısız deneme yapma şansım oldu. Kendiniz hostladığınız sunucular candır :D

İyi oyunlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı