Çözüldü Minecraft shader pack indirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kruvasan

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar uzun zamandır Minecraft oynamaktaydım fakat bir süre önce sıktığı için sildim ve geri yüklediğimde aynı tadı alamadığımı fark ettim. Bende shader yüklemek istiyorum ama shaderların nerede güvenli olacağı ve nasıl indirileceği hakkında hiçbir bilgim yok. Nasıl, nereden ve hangi shaderı indirmem gerektiğini söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
İlk önce Forge ve Optifine kur. Ondan sonra bu shaderı indirebilirsin: SEUS | Sonic Ether
Oyun içinde Options -> Video Settings -> Shaders... -> Open Shader Folder de, indirdiğin zip dosyasını oraya koy. Ondan sonra o shaders menüsünden seç.
İlk önce Forge ve Optifine kur. Ondan sonra bu shaderı indirebilirsin: SEUS | Sonic Ether
Oyun içinde Options -> Video Settings -> Shaders... -> Open Shader Folder de, indirdiğin zip dosyasını oraya koy. Ondan sonra o shaders menüsünden seç.

Çözüm
forge'un nasıl yükleneceğini Youtubeden videolardan bakmaya çalıştım fakat bununla alakalı bir video çıkmadı.

İlk olarak OptiFiine yüklemen lazım oynayacağın sürüme uygun sonra hangi sürümü kullanacaksan misal 1.16 OptiFine indirdin internete.1.16 shader yazarsan bir sürü site çıkar onlardan sevdiğin bir shadderi indir sonra Windows'ta arama çubuğuna %appdata% yaz ve eğer OptiFine'yi düzgün kurduysan shaderpack diye bir klasör olacak ona indirdiğin shaderi at ve oyuna girip seç bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı