Minecraft Sistem Gereksinimleri ve Oyun Yavaşlarsa Tavsiyemiz

Radeon X1000 serisi için sürücü desteği bile yok maalesef. Ekran kartınızı değiştirmeniz gerekmekte.
Peki ben bu ekran kartiyla Minecraft oynamaya kalkissam ortalama kac FPS alirim? Eski sistemim CrySis bile kaldiracak gucte, o sisteme bu ekran kartimi takmayi dusunuyorum cunku bu aralar ekran karti alamam. Bilgisayar icin para biriktiriyorum. Zaten babam da izin vermez xD

Recep abi benm PC'de minecraft kasıyor. Ekran kartım paylaşımlı 5 sene önce almıştık PC'ye şimdiki aklım o zzman olsaydı aldırmazdım tabi ama olan olmuş. 2 GB RAM var. Ekran kartım paylaşımlı. İşlemci Pentium(R) Dual-Core E6700 3.20 GHz sistem türü 32 bit ben bu oyuna çok para yatırdım abi bu aralar kasma arttı. En azından az kasıyordu ama format attırdım herşeyi yaptım neden kaynaklanıyor olabilir? Ekran kartı almayı düşünüyorum alsam mı ne tavsiye edersin? Ekran kartı alırsam kasma sorunu kalkar mı? Abi bi akıl ver lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 GB RAM'im var. Minecrafta 30 - 40 arası FPS alıyorum bunu bir USB flash bellekle çözebilir miyim? Flash belleği bir RAM gibi kullanıyor bilgisayar ? Konuyu hortlattım yalnız.

Radeon X1000 serisi için sürücü desteği bile yok maalesef. Ekran kartınızı değiştirmeniz gerekmekte.

Hocam size bir sorum olacak. AMD a6 6400k islemci, Asus a68hm 2400 MHz anakart, 4GB fury 1600 MHz. Asus gt 710 1 sl 1GB ekran karti. 120 GB kingston 540/540 SSD. 1TB 7200 RPM HDD segate barucade. Dark argon 400w soyle bir sistem toplattirdim iyi mi ettim kotu mu ettim bilemedim. Hangi oyunlari akici oynarim bu sistemle?

Minecraft, Raspberry Pi'ye bile çıktı. Minecraft isteyen arkadaşların yerinde olsam hiç sistem gereksinimlerine bakmadan Raspberry Pi 3 Model B + MicroSD kart alır, Ubuntu MATE 16.04 ve Minecraft'ı yükleyip oynardım.

Minecraft, Raspberry Pi'ye bile çıktı. Minecraft isteyen arkadaşların yerinde olsam hiç sistem gereksinimlerine bakmadan Raspberry Pi 3 Model B + MicroSD kart alır, Ubuntu MATE 16.04 ve Minecraft'ı yükleyip oynardım.

Ben bu sistemle hangi oyunları oynayabilirim akıcı bi şekilde ? 2. sorum, bu sistemle minecraft videoları çekersem minecraft o esnada kasar mı ?

Bellek: 2048MB RAM, Disk belleği dosyası: 1834MB kullanıldı, 1928 MB kullanılabilir sizce kaldırır mı? Premium alıcam param boşa gitmesin. NOT: dxdiag koduyla bakılmıştır.

NOT2 Diğer herşeyi tavsiye edilenlere uyumludur.

Oynayabileceğini sanmıyorum o ekran kartı ile.

Abi acil bakar mısın mesajıma?

4gb ram 1.5gb amd radeon ekran kartı intel core i3 2.20ghz 500gb hardisk minecraft ta kasıyor neden cevaplarsanız çok mutlu olurum

Son düzenleme:
2 GB RAM'im var. Minecrafta 30 - 40 arası FPS alıyorum bunu bir USB flash bellekle çözebilir miyim? Flash belleği bir RAM gibi kullanıyor bilgisayar ? Konuyu hortlattım yalnız.
Ben bu sistemle hangi oyunları oynayabilirim akıcı bi şekilde ? 2. sorum, bu sistemle minecraft videoları çekersem minecraft o esnada kasar mı ?
Bellek: 2048MB RAM, Disk belleği dosyası: 1834MB kullanıldı, 1928 MB kullanılabilir sizce kaldırır mı? Premium alıcam param boşa gitmesin. NOT: dxdiag koduyla bakılmıştır.

NOT2 Diğer herşeyi tavsiye edilenlere uyumludur.

Abi acil bakar mısın mesajıma?
4gb ram 1.5gb amd radeon ekran kartı intel core i3 2.20ghz minecraft ta kasıyor neden cevaplarsanız çok mutlu olurum
Yeni konu açın. 2014 senesinin konusuna mesaj atıyorsunuz, cevap alamazsınız. Cevap almak için = https://www.technopat.net/sosyal/bolum/masauestue-bilgisayarlar.28/create-thread

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı