Çözüldü Minecraft sunucusu için port yönlendirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Minecraft'ta Aternos'ta çok lag olduğu için sunucu kiralayayım dedim Xeon işlemci 6 GB RAM 1 servera 80 lira bayıldıktan sonra 1.19 için yeterli olmadığını öğrendim Xeon işlemcilerin. Sonra bilgisayarım iyi olduğu ve 32 GB RAM'im olduğu için bolca RAM verebilir rahatça sunucuyu açarım dedim kendi bilgisayarımda sunucu açmaya karar verdim açtım aslında local hostla girdim lag sııntısı hiç yok en azından fakat How to Port Forward a Minecraft Server on Linux, Windows, and macOS bu sitedeki adımların çoğunu yaptım ama expert tip yazısının altındaki anlatılanlardan çok bir şey anlamadım. Superonline kullanıyorum Superonline’da dediklerini nasıl yaparım?

Çözüm
peki bunu nasıl minecraft sunucusuna bağlayacağım
Minecraft server.properties dosyasında portun 25565 olduğuna emin olun. Sonrasında sunucuyu başlatın ve ngrok'u başlatın size verilen adresi arkadaşlarınıza atın size x.tcp.eu.ngrok.io:xxxxx (x yazan yerlerde sayı oluyor) bu adresi arkadaşlarınıza atıcaksınız ve girip bağlanıcaklar.
Onun yerine ngrok kullanabilirsiniz.

ngrok tcp --region eu 25565

Bu kodu girince bir bağlantı vericek ve port gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
ping lag sorunu yaşatır mı ya

Onun yerine ngrok kullanabilirsiniz.

ngrok tcp --region eu 25565

Bu kodu girince bir bağlantı vericek ve port gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
önceki yaptığın ipv4 protocol ayarlarını sıfırlayayım mı

ping lag sorunu yaşatır mı ya
Hocam Avrupa sunucularında ben çok sorun yaşamadım. Deneyebilirsiniz arkadaşlarınızla biz 10 kişi rahat oynuyoruz. Bazen ping çıkıyor ama o da kısa sürede geçiyor.

önceki yaptığın ipv4 protocol ayarlarını sıfırlayayım mı
Hocam isterseniz sıfırlayabilirsiniz sıfırlamayadabilirsiniz fakat ngrok varken gerek yok o ayarlara size kalmış.

Minecraft server.properties dosyasında portun 25565 olduğuna emin olun. Sonrasında sunucuyu başlatın ve ngrok'u başlatın size verilen adresi arkadaşlarınıza atın size x.tcp.eu.ngrok.io:xxxxx (x yazan yerlerde sayı oluyor) bu adresi arkadaşlarınıza atıcaksınız ve girip bağlanıcaklar.

Çözüm
Hocam Avrupa sunucularında ben çok sorun yaşamadım. Deneyebilirsiniz arkadaşlarınızla biz 10 kişi rahat oynuyoruz. Bazen ping çıkıyor ama o da kısa sürede geçiyor.

Hocam isterseniz sıfırlayabilirsiniz sıfırlamayadabilirsiniz fakat ngrok varken gerek yok o ayarlara size kalmış.
dediğin kodu yazdım birşeyler yazdı ne yapmam lazım şimdi?

1660680756821.png

İşaretli kısmı girdiğinizde olacaktır. (SS'tekini girmeye çalışma, sende hangi kod yazıyorsa onu gir.)

server properities de birşeyi değiştirmeme gerek yok mu yani

Yeni konular

Geri
Yukarı