Çözüldü Minecraft sunucusu nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman038

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlarımla oynayacağım bir sunucu değil, bir tür public sunucu kurmak istiyorum fakat IP işini bir türlü halledemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

İlk olarak oyle bir şey olmaz. İkincil olarak ise boyle bir şey de olmaz.
Bu hataya bakar mısınız?

1677423445648.png

Anladığım kadarıyla java sürümü desteklenmiyor dedi ama sorayım dedim ne yapacağımı anlamadım.

Çok gülünç olay java kurmayı unutmuşum ilk hatayı ayıkladık geldik 2.ye ben 16gb ram vermek istiyorum fakat sınır var bu sınır ne kadar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hataya bakar mısınız?

Eki Görüntüle 1683099

Anladığım kadarıyla Java sürümü desteklenmiyor dedi ama sorayım dedim ne yapacağımı anlamadım.

Çok gülünç olay Java kurmayı unutmuşum ilk hatayı ayıkladık geldik 2.ye ben 16 GB RAM vermek istiyorum fakat sınır var bu sınır ne kadar?

RAM miktarini istediginiz kadar belirleyebilirsiniz. Sizin bilgisayarinizin RAM miktarina bagli.

Maks 1gb verebildim devamında maalesef hata alıyorum.
Aldığınız hatayı atabilir misiniz?

@Silinen üye

Kod:
echo off
cls
java -Xmx16384M -Xms1024M -jar spigot.jar --nogui
pause

Başlatma dosyanızı bu şekilde değiştirirseniz, en düşük 1GB en yüksek 16 GB RAM kullanacaktır.

Son düzenleme:
Aldığınız hatayı atabilir misiniz?

@Silinen üye

Kod:
echo off
cls
java -Xmx16384M -Xms1024M -jar spigot.jar --nogui
pause

Başlatma dosyanızı bu şekilde değiştirirseniz, en düşük 1GB en yüksek 16 GB RAM kullanacaktır.
Harita yükleme konularında bilginiz var mı acaba?

Ne demek istediğinizi açabilir misiniz? Ne konuda yardıma ihtiyacınız var?
Towny sunucusu kuracağım ve gerçek dünya haritası indirdim ama kuramıyorum. yaptığım işlemler

haritayı indir, sunucuyu kapat, klasörde bulunan world dosyasını sil, haritayı klasöre at

bunlar fakat sunucuyu açtığımda world klasörü tekrar açılıyor.

hatta birde istediğim haritanın klasöründen regionda bulunan kısımları kopyalayıp world klasöründe bulunan regionu silip attım. Sunucuyu tekrar başlattığımda region onarıldı ve iki harita çakıştı sonuç olarak far lands gibi bir şey oluştu.

Aternos.org ile ücretsiz sunucu açabilirsin fakat 5 dakikadan uzun süre boş kalınca otomatikman kapanıyor.

Public sunucu kuruyorum siz Aternos öneriyorsunuz ya gidip başta yazdığımı okuyun ya da bilmediğiniz konuya yazmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı