Minecraft sunucusuna başkaları giremiyor

Daha fazla  
Merhaba ben bilgisayarımda Minecraft Server'ı açtım. Fakat arkadaşlarım benim verdiğim IP ile oyuna giremiyor fakat ben girebiliyorum. Ne yapmalıyım? (IP: 192.168.1.91:25565)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerel ağ bağlantısı kurmuşsun. Bu bağlantıya seninle aynı modeme bağlanmayan kimse giremez. Aternos'tan ya da Hamachi server kurmanızı öneririm.

Yerel ağ bağlantısı kurmuşsun. Bu bağlantıya seninle aynı modeme bağlanmayan kimse giremez. Aternos'tan ya da Hamachi server kurmanızı öneririm.
Peki kendi bilgisayarımdan herkese açık bağlantı kurup (ismini tam bilmiyorum) sadece ip girerek sunucuya girmemizin bir yolu var mı? Serverda değişiklik yapmamızda benim için sorun yok. Ama sunucuya girecek olan kişinin sunucuya normal bir şekilde girmesini istiyorum. (normalden kastım ekstra bir client kurmadan girmek örneğin Hamachi)

Peki kendi bilgisayarımdan herkese açık bağlantı kurup (ismini tam bilmiyorum) sadece IP girerek sunucuya girmemizin bir yolu var mı? Serverda değişiklik yapmamızda benim için sorun yok. Ama sunucuya girecek olan kişinin sunucuya normal bir şekilde girmesini istiyorum. (normalden kastım ekstra bir Client kurmadan girmek örneğin Hamachi)

Var statik IP'in varsa modem arayüzünden port açacaksın ve arkadaşına dışip: port u atacaksın girecekler ama pek iyi performans alacağınızı zannetmem.

Peki kendi bilgisayarımdan herkese açık bağlantı kurup (ismini tam bilmiyorum) sadece ip girerek sunucuya girmemizin bir yolu var mı? Serverda değişiklik yapmamızda benim için sorun yok. Ama sunucuya girecek olan kişinin sunucuya normal bir şekilde girmesini istiyorum. (normalden kastım ekstra bir client kurmadan girmek örneğin Hamachi)
Aternos'tan sunucu kurun. İnternet üzerinden kuruyorsunuz. Sunucuyu açtıktan sonra ana ekranda bir IP adresi ve port veriyor. Onları girerek direkt sunucuya bağlanabilirsiniz. Ek bir şey kurmanıza gerek yok. Sadece sunucu kuracak kişi Aternos'un sitesine girmeli.
En kolay yolu bu.

Merhaba ben bilgisayarımda Minecraft Server'ı açtım. Fakat arkadaşlarım benim verdiğim IP ile oyuna giremiyor fakat ben girebiliyorum. Ne yapmalıyım? (IP: 192.168.1.91:25565)

Local IP ile sadece yerel ağındaki insanlar bağlanabilir port açıp dış IP nizi vermeniz gerekli.

Var statik IP'in varsa modem arayüzünden port açacaksın ve arkadaşına dışip:port u atacaksın girecekler ama pek iyi performans alacağınızı zannetmem.
Muhtemelen dinamik IP'si var. Modemi her kapat aç yaptığında değişir. Oyunu her kapat aç yaptığında port değişir. Daha uğraştırıcı olur.

Var statik IP'in varsa modem arayüzünden port açacaksın ve arkadaşına dışip: port u atacaksın girecekler ama pek iyi performans alacağınızı zannetmem.
Statik IP'min olup olmadığını nereden anlayacağım?

1712316807449.png

modem arayüzünden bu şekilde port yönlendirecektim fakat bunu yaptığım zaman bana ek bir ücret yansır mı? @Burak5415

Son düzenleme:
Muhtemelen dinamik IP'si var. Modemi her kapat aç yaptığında değişir. Oyunu her kapat aç yaptığında port değişir. Daha uğraştırıcı olur.

Statik IP'si yoksa %99 cgnattadır bu yüzden port açması imkansız.

Statik IP'min olup olmadığını nereden anlayacağım?

Eki Görüntüle 2159652
Modem arayüzünden bu şekilde port yönlendirecektim fakat bunu yaptığım zaman bana ek bir ücret yansır mı? @Burak5415

Hayır herhangi bir ücret yansımaz ama statik IP yoksa port açılmaz ISS ne başvurup statik IP alman gerekir, statik IP'nin olup olmadığını modemin durum kısmındaki IP ile IP sorgu sitelerinde aynı görünüp görünmediğine bak eğer aynı değilse CGNAT tasındır.

Statik IP'si yoksa %99 cgnattadır bu yüzden port açması imkansız.

Hayır herhangi bir ücret yansımaz ama statik IP yoksa port açılmaz ISS ne başvurup statik IP alman gerekir, statik IP'nin olup olmadığını modemin durum kısmındaki IP ile IP sorgu sitelerinde aynı görünüp görünmediğine bak eğer aynı değilse CGNAT tasındır.
Peki hocam vds'te nasıl herkese açacağız? Windows güvenlik duvarı üzerinden port açtım ancak bir türlü olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı