Minecraft TLauncher güvenli mi?

Güvenilir kardeşim. Bu Launcher daha popüler olmadığı zamandan beri kullanıyorum. Yaklaşık 4 yıl oldu. Başıma bir şey gelirdi öyle bir şey olsa.
Şuan bu olay Redditte viral oldu. TLaunch*r virüs diye söyleniyor.
462146A1-EE53-4424-A270-3F0824EEAE67.jpeg

Kaynak kodlarına bakıldığında TLaunch*er virüstür. Tlaunch*er Rus bir şirket tarafından yönetiliyor ve orjinal Tlaunch*er degil. orjinali TL Legacy, yani tlaun.ch - Tlaunch*er.org ise spyware yani veri çalan sitedir. Bu sitenin kaynak kodlarına ulaşıldığında “Java folder” kısmında Javanın orjinali olması gerekirken Tlaunch*er var. Yani kendi sitelerini koymuşlar. Kısacası Tlaunch*er virüslüdür, orjinali ise TL Legacy’dir.

TLaunch*r'ın bir spyware okduğu söyleniliyor. Şu videoya bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuan bu olay Redditte viral oldu. TLaunch*r virüs diye söyleniyor.Eki Görüntüle 1640675
Kaynak kodlarına bakıldığında TLaunch*er virüstür. Tlaunch*er Rus bir şirket tarafından yönetiliyor ve orjinal Tlaunch*er degil. orjinali TL Legacy, yani tlaun.ch - Tlaunch*er.org ise spyware yani veri çalan sitedir. Bu sitenin kaynak kodlarına ulaşıldığında “Java folder” kısmında Javanın orjinali olması gerekirken Tlaunch*er var. Yani kendi sitelerini koymuşlar. Kısacası Tlaunch*er virüslüdür, orjinali ise TL Legacy’dir.
Birşey Soracam Ben Bu Tllaunmcheri sildim denetim masasından bana hala virüs vb şeyler kalmaz dimi ondan

Hayır, güvenilir değil. Bilgisayarınızın temp dosyasında birçok virüs çıkıyor. Kaynak kodları da ortaya çıkmış. Bunu bir Türk kanalı açıkladı zaten. İnanmazsanız izleyebilirsiniz. Yani tamamen virüs.

1674654993840.png

Hayır, güvenilir değil. Bilgisayarınızın temp dosyasında birçok virüs çıkıyor. Kaynak kodları da ortaya çıkmış. Bunu bir Türk kanalı açıkladı zaten. İnanmazsanız izleyebilirsiniz. Yani tamamen virüs.

Eki Görüntüle 1644899
Ahahaha :D O VT sonuçları false-possitive. "Yani tamamen virüs" diyemezsiniz. O antivirüsler veritabanları bile doğru düzgün güncel olmayan ota bota virüs diyen antivirüsler. Yuukrp veledi aşağılara insin bakayım kendisi de görecek sağlam antivirüsler temiz olarak gösteriyor :D

Açık kaynak olmadığı için bir şey diyemeyiz. Ama şunu unutmayın bedava peynir sadece fare tuzağında olur.

T-Launcher'i açmak bedava. Mağazasında skin packler, modlar vb. var. Adamlar kazanıyorlar zaten.

Eki Görüntüle 1644899

False-positive nebilir misin? T-Launcher crack olduğu için oyunu açınca Anti-Virüs'ler engellemesin diye virüs olarak algılanan ama aslında virüs olmayan dosyaları Temp'e aktarıyor ardından oyunu açınca bu dosyaları Temp'den çekiyor. False-positive dosyaları bunlar.

TLaunch*r'ın bir spyware okduğu söyleniliyor. Şu videoya bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orjinali TL Legacy olabilir evet. Fakat kendi sitesinden yüklediği java ile orjinal java sitesinden indirilen java'nın hash değerlerine bakıldığında ikisi de aynı dosya yani değişiklik yapılmamış. Yapılsaydı zaten Java çoktan telif hakları ile dava açardı

Şuan bu olay Redditte viral oldu. TLaunch*r virüs diye söyleniyor.Eki Görüntüle 1640675
Orjinali TL Legacy olabilir evet. Fakat kendi sitesinden yüklediği java ile orjinal java sitesinden indirilen java'nın hash değerlerine bakıldığında ikisi de aynı dosya yani değişiklik yapılmamış. Yapılsaydı zaten Java çoktan telif hakları ile dava açardı

Orijinal Minecraft'a sahibim ama arkadaşlarım korsan kullandığı için onlarla giremiyorum dolayısıyla korsan indirmem gerekiyor. Bu launcher güvenli midir? Aternos ile oynayacağız. Korsana destek yokçular gelmeden bilenler cevaplarsa sevinirim.
Forumda korsana destek yok! Bunu rica etmeyin öncelikle, T*auncher güvenilirdir çoluk çocuğa inanmayın. Amaçları reklam yapmak için başka firmaları kötülemek.

T-Launcher'i açmak bedava. Mağazasında skin packler, modlar vb. var. Adamlar kazanıyorlar zaten.

False-positive nebilir misin? T-Launcher crack olduğu için oyunu açınca Anti-Virüs'ler engellemesin diye virüs olarak algılanan ama aslında virüs olmayan dosyaları Temp'e aktarıyor ardından oyunu açınca bu dosyaları Temp'den çekiyor. False-positive dosyaları bunlar.

Konuyu belli ki tam okumamışsınız. Ya da videoyu izlememişsiniz. T-launcher'ın yaptığı data satmak olarak ifşalandı. Yani kısacası her şirketin yaptığı bir şey. O yüzden çokta virüs diyemeyiz. Bu kadar eski bir konuyu neden hortlattınız anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı