Minecraft'ın hangi sürümü alınmalı?

crysis001

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft Online oynamak istiyorum. Hangi sürümü almalıyım? Windows 10 olan sürümü alırsam telefonda da oynayabiliyor muyum?

Mod desteği ve kişiselleştirilebilirlik konusunda Bedrock çok eksik Java'ya bakılırsa. Bence geçemez.

Bedrockun geçmesi yakın bir tarihte mümkün değil zaten. Microsoft'un favorisi ve oynanmasını istediği sürüm bedrock sürümü ve dediğin şeyler modlar özellik azlığı vs. Bunlar ileride gelecek şeyler.

Bedrockun geçmesi yakın bir tarihte mümkün değil zaten. Microsoft'un favorisi ve oynanmasını istediği sürüm bedrock sürümü ve dediğin şeyler modlar özellik azlığı vs. Bunlar ileride gelecek şeyler.

Göreceğiz bakalım. Bir yandan Java'yı da geliştiriyorlar. Özellikle o son 1.17 güncellemesi ile gelen optimizasyon gelişmesi. Normalde OptiFine olmadan 1.16. 5'de düşük ayarlarda 8 Chunk'ta 40-50 FPS alırken 1.17'de yüksek ayarlarda 12 Chunk'ta 60FPS oynayabiliyorum. Ama Bedrock'ta 2-3 yıla daha iyi olur gibi. Ve keşke bedrock hesabı gibi bir şey olsa. Mesela pocket Edition alan biri o bedrock hesabı ile Windows 10 Edition'u da oynayabilse. Benim işime gelirdi :D.

Göreceğiz bakalım. Bir yandan Java'yı da geliştiriyorlar. Özellikle o son 1.17 güncellemesi ile gelen optimizasyon gelişmesi. Normalde OptiFine olmadan 1.16. 5'de düşük ayarlarda 8 Chunk'ta 40-50 FPS alırken 1.17'de yüksek ayarlarda 12 Chunk'ta 60FPS oynayabiliyorum. Ama Bedrock'ta 2-3 yıla daha iyi olur gibi. Ve keşke bedrock hesabı gibi bir şey olsa. Mesela pocket Edition alan biri o bedrock hesabı ile Windows 10 Edition'u da oynayabilse. Benim işime gelirdi :D.

Bende dahil internette 15 liraya ortak bedrock hesabı satan insanlar var eğer düşünürseniz. Ortak hesap mantığı sen benim hesabımdan oyunu indiriyorsun ama oyunu açarken kendi Xbox hesabınla giriş yapıyorsun böylece birden fazla kişi aynı hesaptan oyunu oynayabiliyor. Şifre değiştirmek için kurtarma epostası dediğimiz sistem olduğu için bir sıkıntıda olmuyor çalınma vs.
Mod desteği ve kişiselleştirilebilirlik konusunda Bedrock çok eksik Java'ya bakılırsa. Bence geçemez.

Ayrıca bedrock onlinea bakarsak aşırı fazla oynanıyor Java kadar olmasa da yine. Hive 40-50k. CubeCraft 20-30k. Mineplex 10-20k günde anlık oyuncu sayısına sahip geç saatler dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı