Minecraft'ta 50'den fazla mod kurulacak sunucu önerisi

lux_marka_sabun

Femtopat
Daha fazla  
Minecraft'da 50'den fazla modu kolayca kurabileceğim bir sunucu arıyorum. Ücretli veya ücretsiz olması fark etmez. Bir de Aternos hariç hiç sunucu açmadım bilmem gereken şeyler varsa söyleyebilir misiniz?

Minecraft'da 50'den fazla modu kolayca kurabileceğim bir sunucu arıyorum. Ücretli veya ücretsiz olması fark etmez. Bir de Aternos hariç hiç sunucu açmadım bilmem gereken şeyler varsa söyleyebilir misiniz?
Sunucuyu nereden aldığınızdan ziyade çekirdek sayısı ve RAM boyutu önemli.

Genelde Türk firmalar çekirdek diye mantıksal işlemci veriyorlar, ona dikkat etmeni tavsiye ederim.

vCPU veya Dedicated CPU tercihin olabilir
1.16 sürümü için 150 200 mod bulunan bir sunucu 7 GB RAM ile rahat çalışıyor.

1.19 versiyonunda 200 mod ile 6 GB RAM yetersiz kalıyor, bilgin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucuyu nereden aldığınızdan ziyade çekirdek sayısı ve RAM boyutu önemli.

Genelde Türk firmalar çekirdek diye mantıksal işlemci veriyorlar ona dikkat etmeni tavsiye ederim.

Vcpu veya dedicated CPU tercihin olabilir.
1.16 sürümü için 150 200 mod bulunan bir sunucu 7 GB RAM ile rahat çalışıyor.

1.19 versiyonunda 200 mod ile 6 GB RAM yetersiz kalıyor bilgin olsun.

Teşekkürler. Ayrıca kullanıp memnun kaldığınız bir site varsa önerebilir misiniz? Çünkü bazı siteler dolandırıcı olabiliyor.

Minecraft'da 50'den fazla modu kolayca kurabileceğim bir sunucu arıyorum. Ücretli veya ücretsiz olması fark etmez. bir de Aternos hariç hiç sunucu açmadım bilmem gereken şeyler varsa söyleyebilir misiniz?

Exaroton kullandım bir ara kullandığın kadar ödüyorsun ama euro ödüyorsun tabii yerel fiyatlandırma getirmedilerse. Ayrıca RAM miktarını sen seçiyorsun, işlemci gücü otomatik artıyor azalıyor diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı