Minecraft'ta yüksek ping

Starlink_0

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba, normalde böyle şeylere çözümüm olur ve kendim hallederim ama bu sefer yapacak bir şey bulamadığım için sizlerden yardım istiyorum.

Multiplayer üzerinden oynadığım özel bir sunucu var. (Whitelist ile üyelerini seçiyor vs.) Bu sunucu Dallas, Texas - Amerika'da yer almakta ve bulunduğum yer ile arasında 6.5k mil gibi bir uzaklık var, bu uzaklıkta ping olması normal evet biliyorum fakat sunucuda oynayamıyorum.

Sunucuya ilk kabul edildiğimde ping vardı yine ama bu kadar da oyunu oynamama engel değildi. Evdeki internetim 12-50ms arasında değişirken (gününe ve yoğunluğuna göre) bu özel sunucuda pingim en düşük olduğu zamanda bile 200 küsurlerde dolaşan bir pinge sahibim. Şu anda bile pingim 350 civarı ve sunucudan kopunca her zaman ya "Timed Out" ya da "Internal Socket Connection Reset" mesajını alıyorum. Bu pingi nasıl aşağı çekebilirim? Uzaklıktan kaynaklı bu sorunu nasıl aşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün uygulamaları ve arkada çalışan gereksizleri kapatırsan (mesela müzik vs. dinlemiyorsan müzik platformunu ve tarayıcıyı kapatmak gibi.) Fazla olmasa da iner. Bazen modem varsa modemi resetleyince de biraz aşağı gidiyor.

Bütün uygulamaları ve arkada çalışan gereksizleri kapatırsan (mesela müzik vs. dinlemiyorsan müzik platformunu ve tarayıcıyı kapatmak gibi.) Fazla olmasa da iner. Bazen modem varsa modemi resetleyince de biraz aşağı gidiyor.
Modem resetleme vb bir çok bilinen yöntemi denedim ayrıca arkadaki uygulamalar da bir şey yapmıyor. İnternet hızım ortalama ve pingim de düşük normalde. Benim sıkıntım mesafeden kaynaklı ayrıca buna bir çözüm var mıdır?

Modem resetleme vb bir çok bilinen yöntemi denedim ayrıca arkadaki uygulamalar da bir şey yapmıyor. İnternet hızım ortalama ve pingim de düşük normalde. Benim sıkıntım mesafeden kaynaklı ayrıca buna bir çözüm var mıdır?
Modemlere ya da bilgisayarlara(öyle biliyorum) uygun antenler var takabileceğin belki o işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı