Miner virüsünün etkisi ne olur?

reolancess

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, geçtiğimiz hafta içerisinde internet üzerindeki bir e-ticaret sayfasından yeni bir bilgisayar satın aldım. İçerisinde işletim sistemi kurulu şekilde geldi ve öyle kullanmaya başladım. Ancak dün Kaspersky üzerinden bir tarama yapmak istedim ve miner virüslerinin Microsoft dosyalarının içerisinde saklandığını fark ettim. Mining yapılmadığına eminim. GPU sıcaklığını ve kullanımını her an takipteydim. Bilgisayarı formatladım ancak bu virüs maillerime ya da herhangi bir şeye sıçramış mıdır? Bunun bana etkisi nedir?

Teşekkürler.

IMG_20240411_104545.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçtiğimiz hafta içerisinde internet üzerindeki bir e-ticaret sayfasından yeni bir bilgisayar satın aldım. İçerisinde işletim sistemi kurulu şekilde geldi ve öyle kullanmaya başladım. Ancak dün Kaspersky üzerinden bir tarama yapmak istedim ve miner virüslerinin Microsoft dosyalarının içerisinde saklandığını fark ettim. Mining yapılmadığına eminim. GPU sıcaklığını ve kullanımını her an takipteydim. Bilgisayarı formatladım ancak bu virüs maillerime ya da herhangi bir şeye sıçramış mıdır? Bunun bana etkisi nedir?

Teşekkürler.

Eki Görüntüle 2165245

Mining farklı çeşitlere sahiptir CPU mining veya depolama miningde varve bu virüsler sabittir muhtemelen artık yok.

Bilgisayarı yer bitirir. Tüm kaynakları kullanır. Mining yapar yani.

Mining farklı çeşitlere sahiptir CPU mining veya depolama miningde varve bu virüsler sabittir muhtemelen artık yok.
Donanım parçalarının herhangi birisinde olağandışı bir kullanım ya da aykırı bir durum söz konusu değildi. Açıkçası formatla çözüldüğünü düşünüyorum ancak yine de bu tip bir virüsün mail ya da farklı bir alana etki edip etmediği benim için önemli. Cevap için teşekkür ederim.

Bilgisayarı yer bitirir. Tüm kaynakları kullanır. Mining yapar yani.
Mining harici bir duruma etkisi var mıdır peki ?

Geri
Yukarı