Mini ITX sistem toplama

En düşük ayar 60FPS oynayacağım demiş. Bırakın 10 nesili 8. nesil ile bile en düşük ayarda 60 FPS oynanıyor (oynuyorum.).
Yinede güncellikten yana durmak iyidir.

İşlemci olarak 2400G veya 3400G kullanacağım Vega 11 GPU hoşuma gitti.
Anakart mini itx anakart gerekiyor.
İşlemci (internette 2400G bulamadım. 3400'de bir tek n11'de gözüküyor. Fiyatı görüyorsunuz)
Ram: Ryzen apu sistemlerde 8+8=16 olması çok önemli. Çok seçenek olduğu için link bırakmadım En az 3000mhz olsun.
PSU: sfx psu (küçük boyutlu) gerekirse bu güzel gibi (seçtiğiniz kasaya göre değişir). Normal psu uyacak bir kasa seçerseniz çok var. 400W 80+ bir psu yetecektir (ileride ekran kartı takabilirsiniz diye 400W dedim.)
SSD Anakartta m2 slotu yok. Sata ssd gerek. Samsung öneririm.

Kasa konusunda mini itx kasa yazıp aratın. Nasıl birşey istersiniz size kalmış. Ben olsam küp gibi olanlardan değil de daha ince modeller tercih ederdim (çantaya atıp taşımak falan daha rahat olur diye.)

Anakart mini ITX anakart gerekiyor.
İşlemci (internette 2400G bulamadım. 3400'de bir tek N11'de gözüküyor. Fiyatı görüyorsunuz)
RAM: Ryzen APU sistemlerde 8+8 = 16 olması çok önemli. Çok seçenek olduğu için link bırakmadım en az 3000MHz olsun.
PSU: sfx PSU (küçük boyutlu) gerekirse bu güzel gibi (seçtiğiniz kasaya göre değişir). Normal PSU uyacak bir kasa seçerseniz çok var. 400W 80+ bir PSU yetecektir (ileride ekran kartı takabilirsiniz diye 400W dedim.)
SSD anakartta M.2 slotu yok. SATA SSD gerek. Samsung öneririm.

Kasa konusunda mini ITX kasa yazıp aratın. Nasıl bir şey istersiniz size kalmış. Ben olsam küp gibi olanlardan değil de daha ince modeller tercih ederdim (çantaya atıp taşımak falan daha rahat olur diye.)

M.2 SSD daha tatlı olur sanki anakart için başka önerileriniz var mı acaba?
Bu arada işlemciyi 2. el alabilirim çok daha uygun zaten 3000 TL etmez etse de ben almam :D
ne kadar ufak ve ince olursa o kadar iyi olacak benim için.

Mini ITX tamamen heves. Bende o hataya düşüp topladım. Piyasada lp ekran kartı bulmak çok zor. Bulabildiğim en güncel ekran kartı RX 550 oldu. Onda da hiçbir performans alamadım ve zarar etmeden sattım sistemi. Ayrıca harici ekran kartı taktıktan sonra sistem daha fazla ısınmaya başladı. APU olarak toplayacaksanız ve oyun ile alakanız yoksa olabilir. Ama oyun oynamak için kesinlikle toplanmaz.

Mini ITX tamamen heves. Bende o hataya düşüp topladım. Piyasada lp ekran kartı bulmak çok zor. Bulabildiğim en güncel ekran kartı RX 550 oldu. Onda da hiçbir performans alamadım ve zarar etmeden sattım sistemi. Ayrıca harici ekran kartı taktıktan sonra sistem daha fazla ısınmaya başladı. APU olarak toplayacaksanız ve oyun ile alakanız yoksa olabilir. Ama oyun oynamak için kesinlikle toplanmaz.

Oynadığım oyunları GT 1030 bile oynatabilir zaten +60 FPS beklentimi APU sistem rahat karşılayacaktır. Ekran kartsız olursa daha iyi olur şu an. Uygun anakart yok piyasada tek sıkıntı o.

Oynadığım oyunları GT 1030 bile oynatabilir zaten +60 FPS beklentimi APU sistem rahat karşılayacaktır. Ekran kartsız olursa daha iyi olur şu an. Uygun anakart yok piyasada tek sıkıntı o.

Geri
Yukarı