Mini.Katana siparişi gümrükten geçer mi?

• bıçak veya diğer aletleri veya benzerlerini satmak, satmaya aracılık etmek, satın almak, taşımak veya bulundurmak (6136 sayılı yasa m. 15).

E o zaman internetten bıçak alamayız ki saldırı amaçlı bıçak diye geçiyor bir kere mutfak veya aksesuar amaçlı bıçaklar internetten alınıyor ama zenitsunun katanası vb alamaz.

Hocam, dediğim gibi bu siteden keskin olmaya katana alsam gümrükte takılır mı?

Hangisini sipariş ediceksiniz? hepsi gerçek metal değil diye hatırlıyorum, bıçak yerine oyuncak benzeri bir şekilde algılanabilir. Mesela nichirin normalde kesici ürünlerde kullanılmaz ama sitede "keskin" olarak belirtilmiş kabul edilmeme imkanı var.

1670156041939.png

Mesela bu ürün absürt görünüyor ama "savaşa hazır" ve "keskin" etiketi var. Faturasındada böyle geçiyorsa imkansız. Kabul edilmez.

Ürünün minileri şu şekilde;
1670156225416.png

Aşırı oyuncağa benziyor bu nedenle kabul imkanı az olsada var.

Son düzenleme:
Hangisini sipariş edeceksiniz? Hepsi gerçek metal değil diye hatırlıyorum, bıçak yerine oyuncak benzeri bir şekilde algılanabilir. Mesela nichirin normalde kesici ürünlerde kullanılmaz ama sitede "keskin" olarak belirtilmiş kabul edilmeme imkanı var.

Eki Görüntüle 1593043
Mesela bu ürün absürt görünüyor ama "savaşa hazır" ve "keskin" etiketi var. Faturasındada böyle geçiyorsa imkansız. Kabul edilmez.

Eki Görüntüle 1593048
Aşırı oyuncağa benziyor bu nedenle kabul imkanı az olsa da var.

@neqetria bak bu da kanıtı.

Hangisini sipariş ediceksiniz? hepsi gerçek metal değil diye hatırlıyorum, bıçak yerine oyuncak benzeri bir şekilde algılanabilir. Mesela nichirin normalde kesici ürünlerde kullanılmaz ama sitede "keskin" olarak belirtilmiş kabul edilmeme imkanı var.

Eki Görüntüle 1593043

Eki Görüntüle 1593048
Aşırı oyuncağa benziyor bu nedenle kabul imkanı az olsada var.
Ben bunu düşünüyordum aslında, bunda "savaşa hazır" ya da "keskin" etiketi yok daha önce internetten karambitte almıştım bir sorun olmamıştı

İnternetteki karambiti hangi siteden aldınız?
Aliexpress'ten almıştım ben

Geri
Yukarı