Mini PC için mini ITX kasa önerisi 900 TL

Bu arada sizlere inceleme açmadan önce bu başlık altında stres testleri vs ne gibi şeyleri eklemeliyim gibi soruları sorayım inceleme güzel olsun.

Bu arada sizlere inceleme açmadan önce bu başlık altında stres testleri vs ne gibi şeyleri eklemeliyim gibi soruları sorayım inceleme güzel olsun.

Öncelikle bol fotoğraflı inceleme olursa güzel olur 🙂 Stres testleri yaparak bileşenlerin sıcaklıklarını belirtebilirsiniz. Ayrıca oyunlardaki FPS değerleri, sıcaklıklar ve kullanım yüzdelerini ekleyebilirsiniz. Malum mini ITX PC'ler fazla yaygın olmadığı için sıcaklıklar ne olacak bende meraklıyım.

Stres testlerini vs hangi uygulamalardan yapıyorduk?
İşlemcinin oyunlarda hiçbir şekilde çıkamayacağı değerler için Prime95.
Ekran kartı testi için Furmark. (Size önerdiğim gibi birçok kişiye bu kartı önerdim, ATX kasadaki sıcaklık değerlerini biliyorum ancak ITX kasada merak ettim, RPM değerlerini falan da yazarsanız çok iyi olur).
Son olarak VRM sıcaklıklarını da gösterirseniz çok iyi olur, anakartın VRM soğutmasını görmüş oluruz. :) Bu arada beni de etiketlemeyi unutmayın yeni konuda. :D

Son düzenleme:
Beyler selamlar tekrardan. Bilgisayarı kurdum fotoğrafları vs bitti sayılır. Fakat sıra geldi testlere. Fazla oyun testi yapamayacağım. Fakat teknik testleri yapmam gerekiyor tabi ki inceleme için. Öncelikle hangi testleri hangi programlar ile yapmam gerekiyor yazar mısınız? İşte ekran kartı olsun, anakart olsun, işlemci testi ve daha bilmediklerimi. Ve bu testleri yaparken herhangi bir yan etkisi olur mu?
@stevesm1221 , @Sylveon , @Rauxer @Mithat Berhan

Sentetik testler donanımı üst limitlerine kadar kullanacağı için bileşenler ısınabilir.

Çok fazla ısınır ise testi durdurursun zaten.

FurMark ve Prime95 en üst limitleri belirli bir süre zorlamanıza yardımcı olur.
Hocam işte bu konuya çok yabancıyım. Hiçbir bilgim yok. Anakart soğutma olsun vs. tüm testlerin listesini verebilir misiniz? Ya da bu konuda okuyabileceğim yararlı bir konu var mı?

Oyun testlerine gerek yok. Sistemin oyunlarda kaç FPS verdiğine bakmak değil amaç. 1 oyunda sıcaklık değerlerini paylaşın yeter.
Onun dışında stres testlerindeki sıcaklık değerlerini ve bol bol fotoğrafını koyun konuya. :)

Beyler selamlar tekrardan. Bilgisayarı kurdum fotoğrafları vs bitti sayılır. Fakat sıra geldi testlere. Fazla oyun testi yapamayacağım. Fakat teknik testleri yapmam gerekiyor tabi ki inceleme için. Öncelikle hangi testleri hangi programlar ile yapmam gerekiyor yazar mısınız? İşte ekran kartı olsun, anakart olsun, işlemci testi ve daha bilmediklerimi. Ve bu testleri yaparken herhangi bir yan etkisi olur mu?
@stevesm1221 , @Sylveon , @Rauxer @Mithat Berhan
@stevesm1221'in yazdığı programları kullanabilirsiniz. Yan etki konusuna gelirsek bileşenlerinize yük bineceği için ısınacaktır. İsterseniz çok ısındığını düşündüğünüz zaman testleri durdurabilirsiniz. Peki fazla ısınınca birşey olur mu derseniz, uzun bir süre (12-13 saat) aralıksız çalışmadıkça birşey olmaz. Zaten uzun bir süre kullanılsa da bileşen öyle hemen bozulmaz. İnceleme yapacağım diye bilgisayarı isterseniz zorlamayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı