Minidump dosya analizi

rodrigopalacio

Yoctopat
Dostlar merhaba, son zamanlarda mavi ekran alıyorum. Başlarda PC açılırken aldığım bu hataları guvenlı modda bazı guncellestirmeleri silmem ve ekran kartı surucusunu tekrar yuklememle artık baslangıcta hata vermıyor ancak oyuna gırınce veya durduk yere hata veriyor, vermeye basladı daha dogrusu. Aniden donuyor yeniden başlatıyor kendini ya da mavi ekran veriyor ancak mavi ekranın kodu görünmüyor. Oyunları sildim. Gerçi Minidump'ta her şey belli olur söylememe gerek yok zaten. Umarım yaparsınız. Şu garibi sevindirin inşallah.

Minidump dosyam:

@Yener K., @KojiroHyuga04, @Enes3078, @asd674, @Bora Dere

Son düzenleyen: Moderatör:
ah be hocam, barı sonki ben olsam. Gerçekten beni çok rahatsız eden bir durum. Çok dua ederim.
Neyse sizi kırmayalım. Kardeşimin cihaza geçeyim oradan ilgileneyim.

Hatalar AMD ekran kartı sürücüsü kaynaklı oluşmuş.

Ama ben donanımsal bir şeyden şüpheleniyorum.
Bunu söyleme sebebim aldığınız hatalar arasında 3 tane THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M hatasının olması. Bu hata pek oluşmaz, oluşuyorsa donanımsal bir şeyler aramak lazım.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yine de kuralım.

Cihazınız HP 15-bw036nt olarak görünüyor, doğru mudur?

Hata yine alınırsa OCCT ile 15 dakikalık VRAM testi isteyeceğim.

@rodrigopalacio

Son düzenleme:
Ben artık analiz yapmıyorum burada, 3 gün sonra forumdan kalıcı olarak gidiyorum.

Diğer hocalarım ilgilensin, daha güzel olacaktır.

Hocam yapmayın ya mavi ekran bölümü bayağı bir sıkıntıya girer.

Neyse sizi kırmayalım. Kardeşimin cihaza geçeyim oradan ilgileneyim.

Hatalar AMD ekran kartı sürücüsü kaynaklı oluşmuş.

Ama ben donanımsal bir şeyden şüpheleniyorum.
Bunu söyleme sebebim aldığınız hatalar arasında 3 tane THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M hatasının olması. Bu hata pek oluşmaz, oluşuyorsa donanımsal bir şeyler aramak lazım.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yine de kuralım.

Cihazınız HP 15-bw036nt olarak görünüyor, doğru mudur?

Hata yine alınırsa OCCT ile 15 dakikalık VRAM testi isteyeceğim.

@rodrigopalacio
evet hocam cihazım o, şimdi söylediğiniz yerden DDU ile ekran kartını mı sileyim?

Aynen öyle hocam.

Rehbere göre halledelim.
Hocam dediğiniz gibi sildim ekran kartını ama benim cihazda 2 ekran kartı var ikisi de AMD. Galiba ikisini de sildi çünkü aygıt yöneticisinde ekran kartlarım yok Microsoft'un kartı var. Bir de diğer aygıtlar kısmında video denetleyicisi ünlemli var. Doğru mu ilerliyoruz, sırada ne var?

Geri
Yukarı