Minidump klasöründe dosya yok

İşletim sistemi
Windows 10

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMİX D30 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 860 EVO 500 GB
Ekran kartı
SAPPHİRE NİTRO RX 570
Anakart
ASUS TUF X570 GAMİNG PLUS MAX
İşlemci
RYZEN 5 3600
Merhabalar, sık sık mavi ekran yemeye başladım. Bu sorun önceden de vardı fakat RAM'lerin yerini değiştirince düzelmişti. Şimdi tekrar başladı dosyaları paylaşmak için minidump klasörüne gittim fakat boş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, Driver Verifier'ı ayarlayıp sonrasında oluşacak dump dosyasını bizimle paylaşınız. Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutmayın çünkü sonrasında oluşacak çökmelerde sistem geri yükleme noktasına dönebilirsiniz. Gerekli rehber aşağıda yer almaktadır.

Sonrasında nasıl minidump paylaşılacağını bildiğiniz varsayıyorum. Müsaitlerse @Enes3078 @KojiroHyuga04 derdinize derman olacaktır diye umuyorum. Umarım çözüme kavuşur, iyi forumlar.

Öncelikle şunu öğrenmem lazım. Siz hata aldığınızda cihazı güç düğmesinden hiç kapattınız mı?
Eğer kapattıysanız zaten dosyayı sistem yazamaz.

Minidump rehberindeki döküm alma ayarının açık olup olmadığını kontrol edin.

Eğer açıksa donanımsal bir sıkıntı yoksa yazmak zorunda.

Öncelikle şunu öğrenmem lazım. Siz hata aldığınızda cihazı güç düğmesinden hiç kapattınız mı?
Eğer kapattıysanız zaten dosyayı sistem yazamaz.

Minidump rehberindeki döküm alma ayarının açık olup olmadığını kontrol edin.

Eğer açıksa donanımsal bir sıkıntı yoksa yazmak zorunda.

1643303005278.png

Hocam, burası kapalı olabilir arkadaşta.

Harikasınız ya. Tam istediğim bilgiler bunlar.

MEMORY_MANAGEMENT hatası RAM ile alakalıdır ama RAM sağlamsa disk kaynaklı oluşur. Sizde de NTFS.sys hatası var. Bu da NTFS dosya yönetim sistemiyle alakalıdır.
Kısacası diskle.

Öncelikle HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde sistemdeki tüm disklere "Error Scan" yapmanızı istiyorum. Sonuçlarının fooğraflarını atarsınız buraya.
Ayrıca "Health" kısmını da atarsanız çok makbule geçer.

Benim şüphem disklerde. Sonrasında ise MemTest isteyeceğim.
Eki Görüntüle 1284772

Hocam, burası kapalı olabilir arkadaşta.
Sanırım kapalıymış hocam.

Harikasınız ya. Tam istediğim bilgiler bunlar.

MEMORY_MANAGEMENT hatası RAM ile alakalıdır ama RAM sağlamsa disk kaynaklı oluşur. Sizde de NTFS.sys hatası var. Bu da NTFS dosya yönetim sistemiyle alakalıdır.
Kısacası diskle.

Öncelikle HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde sistemdeki tüm disklere "error scan" yapmanızı istiyorum. Sonuçlarının fooğraflarını atarsınız buraya.
Ayrıca "health" kısmını da atarsanız çok makbule geçer.

Benim şüphem disklerde. Sonrasında ise Memtest isteyeceğim.

Sanırım kapalıymış hocam.

Hocam oyun oynarken disk testi yapsam sorun olur mu?

Geri
Yukarı