Minidump klasöründe dosya yok

İşletim sistemi
Windows 10

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMİX D30 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 860 EVO 500 GB
Ekran kartı
SAPPHİRE NİTRO RX 570
Anakart
ASUS TUF X570 GAMİNG PLUS MAX
İşlemci
RYZEN 5 3600
Merhabalar, sık sık mavi ekran yemeye başladım. Bu sorun önceden de vardı fakat RAM'lerin yerini değiştirince düzelmişti. Şimdi tekrar başladı dosyaları paylaşmak için minidump klasörüne gittim fakat boş.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Error" çıkması RAM'leri arızalandığını gösteriyor. Garantisi varsa garantiye gönderin veya RAM'leri değiştirmenizi öneririm. @KojiroHyuga04 hadi bakalım 2. deneyişinde sorunu buldun gibi. :D

Hocam anakart soket kaynaklı bir hata olmaz değil mi? En azından sorunun ne olduğunu tam anlayalım.
Tekrar teste soktum aynı hatayı aldım. 12155 error nedir? :)

RAM'leri çıkarıp RAM slotununda çiplerin yamukluğunu kontrol edebilir misiniz, dikkatlice bakabilirseniz fark edeceğinizi düşünüyorum? Memtest86 testi belki slot arızalandı diye hata vermiş de olabilir.

Error vermesi RAM'lerde bir sorun olduğunu gösterir ama senin önceden belirttiğin gibi slotta da bir sıkıntı olabilir diye kontrol et.

RAM'leri çıkarıp RAM slotununda çiplerin yamukluğunu kontrol edebilir misiniz, dikkatlice bakabilirseniz fark edeceğinizi düşünüyorum? Memtest86 testi belki slot arızalandı diye hata vermiş de olabilir.

Error vermesi RAM'lerde bir sorun olduğunu gösterir ama senin önceden belirttiğin gibi slotta da bir sıkıntı olabilir diye kontrol et.

Hocam slotların içini görmem zor ya telefonun flaşını kullanıyorum ama takarken bile zorluk çekiyorum. Kasa çok dar ve sıvı soğutmada var.
Kasanın içi bu şekilde.
AİDA64 Rapor bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20220127_230624.jpg
    IMG_20220127_230624.jpg
    144,1 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Düşünüyorum düşünüyorum ama aklıma başka yöntem gelmiyor... Ya emin olmak için slotları kontrol edeceksiniz ya da direkt sorun RAM'in kendisi olabilir. Ya aslında hatırladığım kadarı ile RAM slotunun arızalı olduğunu Memtest86 belirtiyordu ama yanlış hatırlıyor da olabilirim. @Enes3078 Peki sen hatırlıyor musun? Memtest86 testi RAM slotunun arızalı olduğunu belirtiyor muydu? Bu konuyu araştıracağım... Bir şeyler bulursam sizle paylaşırım.

En azından şu an sorunun nelerden kaynaklabileceğini bulduk.

@KojiroHyuga04 sanki biraz konunu çalmış gibi oldum, kusura bakma lütfen. Memtest86 testi istediğin mesajı sorun çözülürse o mesajı raporlayacağım.

Düşünüyorum düşünüyorum ama aklıma başka yöntem gelmiyor... Ya emin olmak için slotları kontrol edeceksiniz ya da direkt sorun RAM'in kendisi olabilir. Ya aslında hatırladığım kadarı ile RAM slotunun arızalı olduğunu Memtest86 belirtiyordu ama yanlış hatırlıyor da olabilirim. @Enes3078 peki sen hatırlıyor musun? Memtest86 testi RAM slotunun arızalı olduğunu belirtiyor muydu? Bu konuyu araştıracağım... Bir şeyler bulursam sizle paylaşırım.

En azından şu an sorunun nelerden kaynaklabileceğini bulduk.

@KojiroHyuga04 sanki biraz konunu çalmış gibi oldum, kusura bakma lütfen. Memtest86 testi istediğin mesajı sorun çözülürse o mesajı raporlayacağım.

Hocam şöyle bir sıkıntıda var. Ara simgesi tepki vermiyor?
Bir dakika önce mavi ekran aldım. Hata bu şekilde :) Minidump dosyaları.

Baktım ve öyle söyledim.

AIDA64'ün sistem dosyası vardı.

Bu arada siz RAM testini XMP açık yapmışsınız. Kapatarak yapın demiştim.

Hocam BIOS üzerinden XMP profilini disabled seçip yapmıştım. Hemen kontrol edip bir test daha yapayım ama AIDA 64 raporunda RAM hızları 2666 gözüküyor kapalı olması lazım şaşırdım.

Geri
Yukarı