Çözüldü Minimal BASH-I ike I ediling is supported. For the first Word Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Minimal BASH-I ike I ediling is supported. For the first Word, Tab lists possible command completions. Anywhere else Tab lists possible device or file completions.

Böyle bir hata alıyorum bu nedir?

İşletim Sistemi: Linux Mint Cinnamon
@Kerem00 yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Bu arada nasıl Linux’u sileceğim disk yönetiminden de bulamadım karman çorman. OS-Uninstaller ile denedim ama orada 2 işletim sistemi gözükmedi.
Linux'u silerseniz ve Windows'u UEFI olarak kurmadıysanız sistem açılmaz ve tekrardan Linux kurmanız veya Windows Bootloader'ini tamir etmeniz gerekir. UEFI olarak kurduysanız disk yönetiminde ayırdığınız alanın boyutunu biliyorsanız Linux'un bölümü de orasıdır. Alternatif olarak Linux dosya sistemini destekleyen Paragon Partition Manager Free'yi de kullanabilirsiniz. Daha sonra sistemi boot menüsünden "Windows Boot Manager"i seçerek açarsınız.
Etiket tutmamış. İşletim sistemini UEFI olarak kurduysanız diskin ismiyle değil "ubuntu" EFI girdisiyle çalıştırın. Eğer olmazsa anladığım kadarıyla GRUB bootloader'i tam yüklenememiş. Linux Mint kurulum USB'sini "Live" modunda açın ve "Boot Repair" yazılımını çalıştırın.

Etiket tutmamış. İşletim sistemini UEFI olarak kurduysanız diskin ismiyle değil "ubuntu" EFI girdisiyle çalıştırın. Eğer olmazsa anladığım kadarıyla GRUB bootloader'i tam yüklenememiş. Linux Mint kurulum USB'sini "Live" modunda açın ve "Boot Repair" yazılımını çalıştırın.
Boot repair denedim ama işe yaramadı. Boot menüsünde EFI yazıyor yanında da SanDisk yazıyor yani USB? Dediğinizi çok anlamadım daha detaylı anlatabilir misiniz?

Linux Mint'i kurduktan sonra mı bu hatayı aldınız? Ayrıca kurduktan sonra kullanabildiniz mi?
2 kere giriş yaptı, sonra ben de Windows’a girdim ve 80 GB ayrı oluşturduğum içi tamamen boş bir alan oluşturmuştum, onu C diskine geri ekledim sonra bu hatayı verdi. Onu da Linux için oluşturmuştum ama o otomatik dual boot oluşturunca gerek kalmadı ben de geri ekledim.

2 kere giriş yaptı, sonra ben de Windows’a girdim ve 80 GB ayrı oluşturduğum içi tamamen boş bir alan oluşturmuştum, onu C diskine geri ekledim sonra bu hatayı verdi. Onu da Linux için oluşturmuştum ama o otomatik dual boot oluşturunca gerek kalmadı ben de geri ekledim.
Zaten Linux Mint, Windows'u algılıyor kurulum sırasında. Bence tekrar kurulum yapın, Linux Mint'in içine önemli bir dosya atmamışsınızdır zaten. Dual boot hassas olabiliyor ama sizin yaşadığınız sorun baya ilginç. Bu sefer kurulum sırasında "reinstall" seçeneğini seçin, var olan Mint'i silip yeniden kurar. Bu sayede GRUB bootloader'i de kendine gelir.

Zaten Linux Mint, Windows'u algılıyor kurulum sırasında. Bence tekrar kurulum yapın, Linux Mint'in içine önemli bir dosya atmamışsınızdır zaten. Dual boot hassas olabiliyor ama sizin yaşadığınız sorun baya ilginç.
Bu arada nasıl Linux’u sileceğim disk yönetiminden de bulamadım karman çorman. OS-Uninstaller ile denedim ama orada 2 işletim sistemi gözükmedi.

Linux'u silerseniz ve Windows'u UEFI olarak kurmadıysanız sistem açılmaz ve tekrardan Linux kurmanız veya Windows Bootloader'ini tamir etmeniz gerekir. UEFI olarak kurduysanız disk yönetiminde ayırdığınız alanın boyutunu biliyorsanız Linux'un bölümü de orasıdır. Alternatif olarak Linux dosya sistemini destekleyen Paragon Partition Manager Free'yi de kullanabilirsiniz. Daha sonra sistemi boot menüsünden "Windows Boot Manager"i seçerek açarsınız.

Çözüm
Hocam deneyeceğim çok teşekkürler siz bu alanda ustalaşmışsınız. Bu arada bu kadar bilgiyi nereden öğrendiniz ben de Linux kullanmaya başlayacağım için bilgi lazım. Kaynak var mı bildiğiniz?

Bu arada bu kadar bilgiyi nereden öğrendiniz ben de Linux kullanmaya başlayacağım için bilgi lazım. Kaynak var mı bildiğiniz?
İnanın bana usta falan değilim. Ben de hala öğrenme sürecindeyim. Zamanla öğrendim. Bazen deneme yanılma yaptım, bir şeyleri bozdum ve bozduğum şeyleri tamir ettim.(Yazılımsal sıkıntıları.) Kaynak olarak yerli/yabancı her kaynağı araştırdım. Tek bir kaynağa bağlı kalmadım. Denedim tecrübe kazandım vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı