Çözüldü Minimal BASH-I ike I ediling is supported. For the first Word Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Minimal BASH-I ike I ediling is supported. For the first Word, Tab lists possible command completions. Anywhere else Tab lists possible device or file completions.

Böyle bir hata alıyorum bu nedir?

İşletim Sistemi: Linux Mint Cinnamon
@Kerem00 yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Bu arada nasıl Linux’u sileceğim disk yönetiminden de bulamadım karman çorman. OS-Uninstaller ile denedim ama orada 2 işletim sistemi gözükmedi.
Linux'u silerseniz ve Windows'u UEFI olarak kurmadıysanız sistem açılmaz ve tekrardan Linux kurmanız veya Windows Bootloader'ini tamir etmeniz gerekir. UEFI olarak kurduysanız disk yönetiminde ayırdığınız alanın boyutunu biliyorsanız Linux'un bölümü de orasıdır. Alternatif olarak Linux dosya sistemini destekleyen Paragon Partition Manager Free'yi de kullanabilirsiniz. Daha sonra sistemi boot menüsünden "Windows Boot Manager"i seçerek açarsınız.
Öncekini silmediğiniz sürece silinmez, orada başka EXT4 dosya sistemi bulunduran bölüm varsa eski Mint kurulumundan kalmış olabilir, yanında hangi GNU/Linux olduğu yazar zaten.
Hocam ben 80 GB şeklinde kursam sonra OS-Uninstaller ile silebilir miyim ya da EXT4 dosyası nerede gözükür çok anlamadım.

Hocam ben 80 GB şeklinde kursam sonra OS-Uninstaller ile silebilir miyim ya da EXT4 dosyası nerede gözükür çok anlamadım.
EXT4 bir dosya sistemidir.(NTFS, FAT32, exFAT gibi.) EXT4 şu an Linux dağıtımlarında kullanılan en yaygın dosya sistemidir. Eski Mint'i silmediyseniz NTFS bölümlerinin oralarda EXT4 dosya sistemine sahip bir bölüm olması gerek. Eğer yoksa veya daha önceden sildiyseniz dert etmenize gerek yok.

Ya da Windows'a geri dönün, 80GB ayrılmamış alanı Windows'a verin. Kuruluma dönün ve "Linux Mint'i Wİndows'un yanına kur." seçeneği geliyor mu diye bakın.

EXT4 bir dosya sistemidir.(NTFS, FAT32, exFAT gibi.) EXT4 şu an Linux dağıtımlarında kullanılan en yaygın dosya sistemidir. Eski Mint'i silmediyseniz NTFS bölümlerinin oralarda EXT4 dosya sistemine sahip bir bölüm olması gerek. Eğer yoksa veya daha önceden sildiyseniz dert etmenize gerek yok.

Ya da Windows'a geri dönün, 80GB ayrılmamış alanı Windows'a verin. Kuruluma dönün ve "Linux Mint'i Wİndows'un yanına kur." seçeneği geliyor mu diye bakın.
Hocam ayrılmamış alanı C‘ye ekleyince o seçenek gitti anlamadım ben neden öyle oldu.

GNU/Linux farklı bir işletim sistemi olduğu için Windows'un göremediği bölümleri görebiliyor. Fazla kafaya takmaya gerek yok.
Hocam ben şöyle bir tespit yaptım:

Disk yönetiminde Windows’da 5 bölüm gözüküyor:
1 GB Sağlam K.
260mb EFI
C: 454 GB
590 MB Sağlam K.
9,34 GB Sağlam K.
Linux’da ise 6 tane var
1,1 GB sda1
sda2 272.6 mb
sda3 134.2 mb
sda4 488 GB (Bu C: olmalı)
sda5 618.7 mb
sda 6 10 GB
Bunlardan biri Linux olabilir mi ve olursa ben de o dosyayı bulup silersem gider mi?

Linux'un bölümünü "Disk Yönetimi"nde de görürdünüz fakat dosya sistemini göstermezdi. Yok yani.
13DA47CE-6D81-4D20-B128-A38A48E2946A.jpeg

Hocam ben hepsini eşleştirdim sda3 boş kaldı o dosya Windows‘a mı ait Linux’a mı ve ben nasıl yapabilirim.

Eki Görüntüle 601393
Hocam ben hepsini eşleştirdim sda3 boş kaldı o dosya Windows‘a mı ait Linux’a mı ve ben nasıl yapabilirim?
NTFS olan herhangi bir bölüm Linux'un olamaz. Windows'un kurtarma bölümü falandır.

Boş alan oluşturun ve benim attığım resimli kurulumdaki gibi bölümü şekillendirin. Daha sonra ileri diyin ve yaptığınız değişiklikleri gösteren ekrandan yaptıklarınızı kontrol edin. Kuruluma devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı