Mining Bir Saçmalıktır

Spontune

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mining'i ilk duyduğumda edindiğim fikirdir: Doğa düşmanı hiçbir fayda sağlamadan sadece elektrik tüketerek para kazanmaktır. Zihnimde herhangi bir ekosistemin içerisinde barındıramıyorum bu saçma şeyi. Yapılacaksa bunu ekran kartı üreticilerin ve büyük şirketlerin yapması taraftarıydım. Çünkü onlar verimlilik konusunda son kullanıcıdan çok daha ileride olabilirler. Yani sokağınızdaki esnaf "Ferit ağabey"in "bu miningte de iyi para varmış yahu" deyip bu işe girmesi tamamen saçmalıktır. Mining yapan kişinin tek vasfı, sistemi düzgün muhafaza edebileceği yere sahip olması arıza tespitini yapabilmesidir ki bunlar da çok temel, herkesin zaten edinmiş olduğu vasıflardır. Arıza tespitinden öte arızanın çözümünü bulmasına da gerek yok bu iş için. Bunun haricinde hiçbir vasfı olmadan başkasından aldığı bileşeni başkasından aldığı enerji kaynağıyla (elektrik) yüke sokarak bunun üstünden para kazanması ile apartman dikip daireleri kiraya vermek arasında fark yok benim açımdan. İkisi de oturduğu yerden parayla para kazanmaktır. Tüketimden para kazanılıyor cidden gelinen son nokta çok ilginç. Amacına uygun kullanan kişilere de stok bırakmaması ayrı bir konu tabii ki...

Kusura bakmayın ama tamamen saçmalamışsınız. 3 kere okumama rağmen mantıklı bir şey göremedim yazıda.

Bu paranın zor kazanılması paranın değerini korumasını sağlıyor. Ben bir sorun göremiyorum. Yatırımın farklı bir şekli. Ona bakarsak kömür çıkarmak ve kömürden elektrik üretmekte doğaya zarar veriyor. Taksicilerin, dolmuşçuların vs. kullandığı araçlarda doğayı kirletiyor.

Hocam bunu yapan elektrik faturasınıda ödüyor tükettiği anlamadım para kazanmaları zorunuzamı gidiyor.

Geri
Yukarı