Çözüldü Bir ekran kartına mining yapıldığında mining performansı düşer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Bir ekran kartına mining yapıldığında mining performansı düşer mi? Anlamadıysanız şöyle anlatayım. Diyelim ki:
Bir ekran kartı aldım. Onunla 8-9 ay mining yaptım. Mining performansı düşer ya da hiç mining yapamaz hale gelir mi? Merak ettim. @Paytak Penguen hocam neden kızgın attınız?

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır. Böyle bir durum için 8 yıl gibi kartların ortalama ömrü kadar mining yapmanız gerek.
Kartların bakımını yapmazsanız ısındığı için tam performansta çalışamayabilir. Bakımını yapınca eski performansına döner.
Mining yapmanın karta zarar olmadığını çoğu kişi savunur fakat kaçırdıkları bir nokta var. Mining yapmak VRAM'a çok yük bindirdiği için kartın VRAM sıcaklığı artarsa karta zarar verir, eğer düzgün ayarlamazsan mining yapmak kartını bozar.

Mining yapmanın karta zarar olmadığını çoğu kişi savunur fakat kaçırdıkları bir nokta var. Mining yapmak VRAM'a çok yük bindirdiği için kartın VRAM sıcaklığı artarsa karta zarar verir, eğer düzgün ayarlamazsan mining yapmak kartını bozar.
Düzgün OC yapmazsan kart hata verir zaten o yüzden sıcaklıklar önemli hocam. Bu arada mining yapanlar çoğaldığı için savunanların sayısı arttı :D Ben dahil. Forumda mining yapılan kart alınır mı tarzı bir konu açmış sonr vazgeçmiştim. Gerçi o zaman 4GB RX570'i 1100 liraya almak yerine RX5500XT 8GB'yi 1899'a denk gelmesi ve piyasalarını bilmemem de etkili olmuş olabilir.

Düzgün OC yapmazsan kart hata verir zaten o yüzden sıcaklıklar önemli hocam. Bu arada mining yapanlar çoğaldığı için savunanların sayısı arttı :D Ben dahil. Forumda mining yapılan kart alınır mı tarzı bir konu açmış sonr vazgeçmiştim. Gerçi o zaman 4GB RX570'i 1100 liraya almak yerine RX5500XT 8GB'yi 1899'a denk gelmesi ve piyasalarını bilmemem de etkili olmuş olabilir.
Ben savunuyorum fakat mining yaptığım için savunmuyorum. Gerçekten zarar vermiyor çünkü ve bunun kanıtları da mevcut. Ortaya kanıt koyamadan "kart patlar, yanar, FPS alamazsın!" diyenlere karşı savunuyorum.

Geri
Yukarı