Mining Bir Saçmalıktır

Bu coinler lale olayı gibi patlayacak düşüncem. Değerleri tamamen kafamızdaki bir oluşumdan ibaret, kara para aklama gibi birsürü yasadışı iş dönüyor. ABD fazla bastığı paraları burada erittikten sonra fişini çekecektir.

Lale krizi de şöyle birşey:

Ben öyle düşünmüyorum minig yapanları tanıyorum çok fazla RX 580 vardı ve elektrik masrafını o kadar dert etmiyordu oradan çıkan para ile onu halledebiliyordu ek olarak evde bir odada petek yakıyordu ev zaten soba gibi :D

Hocam gerçekten zor elde edilmesi mi onu bu kadar değerli kılıyor?
Tek neden değil ama önemli bir neden. Bir şeyin değeri ya talebe ya da miktarına göre belirlenir. Miktar ne kadar çok artarsa o kadar değersizleşir. Elde etmenin zorlaşması miktarın artmamasını sağlayarak paranın değerini korumasını sağlar.

Blockchain sistemini ve neden harika bir teknoloji olduğunu tekrar araştırmanı tavsiye ederim. Dünya üzerinde güvenebileceğin yegane teknolojidir blockchain. Evet belki elektrik tüketimini arttırıyor ve evet belki de ekran kartı stoklarını madenci "dayılar" tüketiyor. Blockchain oturduğun yerden para kazanmak değil, dijital dünyanın piramidini inşa etmektir. Kazanılan para yan üründür.

Borsalar değerleri yapıyor. Aslında güzel birşey ama daha farklı yöntemler lazım yani kazanılan parayı düşününce ve ülkemiz deki dolar tl ilişkisini düşününce ve ülkede kazanılan paranın çok bir anlamı olmayınca eth ile birşeyler almak güzel olurdu.

Bu coinler lale olayı gibi patlayacak düşüncem. Değerleri tamamen kafamızdaki bir oluşumdan ibaret, kara para aklama gibi birsürü yasadışı iş dönüyor. ABD fazla bastığı paraları burada erittikten sonra fişini çekecektir.

Lale krizi de şöyle birşey:
Evet hocam, bana da öyle geliyor, bir anda yok olacakmış gibi.

Yani sokağınızdaki esnaf "Ferit ağabey"in "bu miningte de iyi para varmış yahu" deyip bu işe girmesi tamamen saçmalıktır.
Anayasa denen kitabınm birinde:
Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.
Diyor ama neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı