Mining Çılgınlığı Ne Zaman Bitecek?

• Konuyu başlatan Hydea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 7B
Ben katılmıyorum açıkçası buna. Zaten ekran kartları 2-3 yılda bir yeni model çıkartıyor. Herkes lüzğmsuz yere yükseltmiyor kartı. Sizin düşünceniz ile yurt dışında herkesin 3080'den aşağı bir kart almaması gerekli.
Biz şu an birim olarak baktığımızda çok ucuz geldiği için alırız gibi düşünüyoruz ama bizde de normal fiyatlarda olsa her şey emin olun alan olmaz o kadar. Çünkü insanlarda ona göre para kazanıyor ona göre bir pahalı ucuz algıları var kafalarında.

Ama oyuncular uzun vadede daha kalıcı sözünüze katılıyorum. Onlar da o şekilde düşünüyorlardır ama kesinlikle çift taraflı oynuyorlar. Şu an belki de 1 yıllık satışı tek bir ayda hatta daha kısa sürede yapıyorlar o yüzden engellemezler. Sadece mining sınırlamasıdır yeni kartlara lhrdir gibi şeylerle oyuncunun yanında duruyormuş numarası yapıyorlar. 3060 madencilik engelliydi ne oldu ilk günden karaborsaya düştü şu anda da herkes cayır cayır madenciliğin yapıyor. Yeni kartlarda daha sıkı önlem alacağız diyorlar ama eminim ki arka taraftan da büyük madencilere direk olarak engelsiz şekilde satıcaklar.
Aslında burada da yine oyuncu olarak alana zarar verecek. Alan kişiler oyun yanında mining yapmak istediğinde sana yok sen oyuncusun gibi bir durum olacak. Zaten mining kilidide bir saçmalık bence benim aldığım kartı ne iş için kullanıcağıma senin ne karışma yetkin var.

Bende bundan bahsediyorum hadi en fazla hersene kart çıksın her oyuncu her sene yenilesin bir kart alsın gidip senedede 3-4 kart değiştirecek hali yok. İşin mining tarafında bu böyle değil. Lhr etiketiyle çıkacak kartlarda sadece ETH algoritmasında kısıtlı geri kalan coinleri gene istediği gibi kazabiliyor oda aşırı saçmalık bunu yapmalarının bir nedeni de mining kart çıkaracaklardı onlarada talep oluşturmak sanırım.

Ben katılmıyorum açıkçası buna. Zaten ekran kartları 2-3 yılda bir yeni model çıkartıyor. Herkes lüzğmsuz yere yükseltmiyor kartı. Sizin düşünceniz ile yurtdışında herkesin 3080 den aşağı bir kart almaması gerekli.
Biz şuan birim olarak baktığımızda çok ucuz geldiği için alırız gibi düşünüyoruz ama bizde de normal fiyatlarda olsa her şey emin olun alan olmaz o kadar. Çünkü insanlarda ona göre para kazanıyor ona göre bir pahalı ucuz algıları var kafalarında.

Ama oyuncular uzun vadede daha kalıcı sözünüze katılıyorum. Onlar da o şekilde düşünüyorlardır ama kesinlikle çift taraflı oynuyorlar. Şuan belkide 1 yıllık satışı tek bir ayda hatta daha kısa sürede yapıyorlar o yüzden engellemezler. Sadece mining sınırlamasıdır yeni kartlara lhrdir gibi şeylerle oyuncunun yanında duruyormuş numarası yapıyorlar. 3060 madencilik engelliydi noldu ilk günden karaborsaya düştü şuanda da herkes cayır cayır madenciliğin yapıyor. Yeni kartlarda daha sıkı önlem alıcaz diyorlar ama eminim ki arka taraftan da büyük madencilere direk olarak engelsiz şekilde satıcaklar.
Aslında burda da yine oyuncu olarak alana zarar vericek. Alan kişiler oyun yanında mining yapmak istediğinde sana yok sen oyuncusun gibi bir durum olucak. Zaten mining kilidide bir saçmalık bence benim aldığım kartı ne iş için kullanıcağıma senin ne karışma yetkin var.
tabii ki orası öyle bende 3060 ile kazım yapıyorum ekran kapattırmıyor sadece direkt düşüyor kazım onuda forumlarda buldum sistemden 1 dakika sonra ekranı kapat seçeneğini işaretleyince monitörü kapatıp kazımı düşürmeden devam ediyor. Ve şuda var ister oyuncuları ister miningcileri tutsunlar (ben ikisideyim burada :D ) 2 tane firma var yani onları kullanmayalım diyip başka bir seçeneğimiz yok :D
Bende bundan bahsediyorum hadi en fazla hersene kart çıksın her oyuncu her sene yenilesin bir kart alsın gidip senedede 3-4 kart değiştirecek hali yok. İşin mining tarafında bu böyle değil. Lhr etiketiyle çıkacak kartlarda sadece ETH algoritmasında kısıtlı geri kalan coinleri gene istediği gibi kazabiliyor oda aşırı saçmalık bunu yapmalarının bir nedeni de mining kart çıkaracaklardı onlarada talep oluşturmak sanırım.
mining kartlarını almakta mantıklı kalmıyor çünkü illa satılacak kartlar normal ekran kartlarını elden çıkartmak hertürlü çok çok kolay olacağını düşünüyorum. Bende mining yaparken alırken satarken normal ekran kartı kullanmayı tercih ederim hertürlü

Böyle bir durum söz konusu değil. Dünyada çip krizi varken misafir olarak gelen miningcileri ekran kartı üreticileri istemez çünkü ev sahibi herzaman oyuncular şuan oyuncuları kazanmak isteyecektir.Kaldı ki adamlar belirlediği fiyattan satıyor kara borsa olmadığı için yurtdışında onlar için aşırı karlı bir durum değil ve ister istemez 7 24 çalışan kartlar olduğu için destek tarafıda aşırı yoğun geçiyor ekran kartı üreticileri için diye düşünüyorum
sanmıyorum madencilik biter diye düşünüyorum senin düşüncen biraz hayal gibi geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı