Mining çılgınlığı ne zaman biter?

• Konuyu başlatan DGDev
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 59
  • Görüntüleme 11B
65.000 tl ekran kartı mı. Hocam abartmayın lütfen.
Madem konu uzayacak;

Hocam bi bak hazır ilanları dolaşıyorken;
1 tane 6800 saphire,
1 tane 6800 xt msi
1 tane 6900 xt xfx kaç paraya çıkcak.

Yukarda yazdım bu kartları,
65.000 tek kart değil yani,,,

Hesabınız güzel gibi görünmekle beraber
Elektrik maliyeti düşülmemiş,
Bendeki kartlarla 3 günlük kazancım elektrik masrafına gidiyor.

Kabaca yüzde 10 diyelim,
Burda soğutma maliyeti de ekli değil ayrıca.

5700 serisi için örnek bi foto attım;
vram ler 80 derece üstünde ne kadar daha düzgün çalışacak,

vs vs,

İlk alım maliyeti farklı sizin de bildiğiniz gibi, verdiğin parayı çıkarmak farklı.

Ayrıca madem miningle uğraşıyorsunuz 2.inci el yüzünden yaşanan sıkıntıları birebir biliyor olmalısınız.

1619278127474.png

İllaki sonu olacaktır diye düşünüyorum. 2018 zamanında olduğu gibi sönüp gidecektir. Nasıl olsa dolandırıcılık mevzuları başladı bile yakında bitecektir.
Hocam bitmez ancak kazanç olarak cazibesi azalacaktır.
Ama sonuçta oluşmuş olan piyasa artık kapanması çok zor bi büyüklüğe ulaştı.
Dolandırıcılık her sektörde var, malum.
Ayrıca gördüğünüz dolandırıcılıklar devede kulak kalır cinsinden.

Hocam 6800 XT kartınız 20.000TL günde 40TL kasıyor olmalı 40-4 36TL fatura ile beraber.
20.000/36= Evet bu hesap ile 555 gün de çıkıyor. Birimiz sıfır kartlar için diğerimiz ikinci el kartlar için konuşmuş. 2. El tabii ki sıkıntılı bir durum 2. el bir şey alırken daima garanti isterim. Böyle anlaşabiliriz bence, iyi forumlar :)

Hocam 6800 XT kartınız 20.000TL günde 40TL kasıyor olmalı 40-4 36TL fatura ile beraber.
20.000/36= Evet bu hesap ile 555 gün de çıkıyor. Birimiz sıfır kartlar için diğerimiz ikinci el kartlar için konuşmuş. 2. El tabii ki sıkıntılı bir durum 2. el bir şey alırken daima garanti isterim. Böyle anlaşabiliriz bence, iyi forumlar :)
Hocam sizi kocaman selamlıyorum 🥳🥳🥳

Üsluptaki agresifliğe giden hatalar için özür...

Tatlı niyetine 1-2 şey atayım buraya.

1619278875258.png

1619278901697.png

1619278918145.png

Ben 2 ay önce 3070 sistem aldım 14.800'e şuan aynı sistem gaming.gen'de 24.000 lira kendi sistemim ile mining yapiyorum aylık 1500 lira getirisi var. 4 ay mining yapıp satsam paramı ikiye katlamış oluyorum. Mining biter mi konusuna gelince ethereum kazma olayı bitse bile çok az bı farkla başka coin kazma şansı varken mining olayı uzun süre devam edecek. Zamanında pahalı diye almadığınız kartları alıp bugün satsaydiniz %100 kâr etmiştiniz.

Ethereum ve Bitcoin ne zaman düşerse diyenler çok komik gerçekten. Mining yapan kuzenimin demesine göre bugün Ethereum kazımı bitse dahi kazılacak sayılarca altcoin varmış. Hemde kâr oranları Ethereum kadar iyi. Bu iş bitmeyecek. Geleceğin sistemi bu olacak. Kripto paralar tüm dünya düzenini değiştirebilecek kadar güçlü ve talep gören bir şey.

Herhalde senin baba mining yapıyor. Ne bu savunma? Ne hayali kuruyorsun bilmem ama bu miningin sonu var. Buna hazırlan, yoksa ekran kartı satacağım diye uğraşırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şeyin değeri her zaman artamaz aynı durum yıllar önce Nokia'da olmuştu şu an adını kimseler anmıyor bence her an o ekran kartları miningçilerin elinde kalabilir vakit geldiğinde kart satacak adam arayacaklar çünkü düşük fiyattan alacağız.
Hocam adamlar yatırımını çıkardıktan sonra ekran kartını ucuza satabilir de bundan zarar ederler mi?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı