Mining için hangi 35.000-40.000 ile ekran kartı alınmalı?

• Konuyu başlatan lucha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 359

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar, arabam vardı sattım, daha sonra bir şanssızlık eseri babamın arabasıyla kaza yaptım ve kendi araba paramla babamın arabasını yaptırdım. Şu an elimde 35-40 bin TL gibi bir bütçe kaldı, e malum bu paraya araba alamıyorum, ben de değerlendirmek istiyorum en azından bir süre. Şu an mining yapılır mı? Kârlı mı? Hangi ekran kartlarına bakmalıyım?

Şu anda amorti süreleri uçmuş durumda. Ethereum geleceği belli değil ve zorluğu gün geçtikçe artıyor. Diğer coinler ETH'ye göre çok daha az kazanç sunuyor. Elektrik de zamlandı, kripto kurları da düşüşte/düşük.

Piyasa fiyatlarından ucuza kart bulabilirseniz amorti hesaplamaları yapılıp düşünülebilir.

Kişisel olarak şu anda sıfırdan girmek riskli ve bana göre mantıksız. Ha bu verdiğiniz parayı yatırım yaptım unuturum derseniz elbette yapabilirsiniz ki başka yatırım yolları da var.

Şu anda amorti süreleri uçmuş durumda. Ethereum geleceği belli değil ve zorluğu gün geçtikçe artıyor. Diğer coinler ETH'ye göre çok daha az kazanç sunuyor. Elektrik de zamlandı, kripto kurları da düşüşte/düşük.

Piyasa fiyatlarından ucuza kart bulabilirseniz amorti hesaplamaları yapılıp düşünülebilir.

Kişisel olarak şu anda sıfırdan girmek riskli ve bana göre mantıksız. Ha bu verdiğiniz parayı yatırım yaptım unuturum derseniz elbette yapabilirsiniz ki başka yatırım yolları da var.
Herhangi bir öneriniz var mı ?

Herhangi bir öneriniz var mı ?
Maalsef. Yatırım yollarını araştırabilirsiniz. Hiçbir şey yapmıyorsanız da devletin yeni çıkardığı kur korumalı TL ya benim daha riskiz, mantıklı bulduğum altın korumalı mevduata yatırabilirsiniz. 35-40 bin TL ile altın alıp o sisteme girilebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı