Mining için hangi ekran kartı alınmalı?

50 bin TL civarı bir bütçemiz var.
Bu işleri profesyonel şekilde yapan (riglerini uluslar arası firmalara ücret karşılığı kiralıyor, 3 yıldır bu işi yapıyor.)
Anakart, PSU, rig kasası vs yardımcı olacak.
Ancak ekran kartını bizim halletmeniz gerek.
Sapphire RX 570 8 GB Nitro + önerdi.
Siz ne önerirsiniz?
(Bütçenin 44 bin TL'sini ayırmayı düşünüyoruz.)

6700XT alınabilir hocam.

Hocam sizi yordum kusura bakmayın.
Baktığımda RX 6600 XT, RX 570 8 GB vs 30 mh/s civarında kazım yapıyor. Ve fiyatları yarı yarıya,2.el olursa biraz daha iniyor. RTX 3060 Ti 6X mh/s, RX 6700 XT 4X mh/s veriyor.
RX 6600 XT ve RX 570 8 GB bu kartlar karşısında daha mantıklı olmaz mı?(fiyat /mh/s olarak )
Yanlış bir şey yazdıysam cahilliğime verin, sadece 50 bini en efektif şekilde dönüştürmek istiyorum.
Yardımınız için şimdiden sağ olun.

Baktığımda RX 6600 XT, RX 570 8 GB vs 30 mh/s civarında kazım yapıyor. Ve fiyatları yarı yarıya,2.el olursa biraz daha iniyor. RTX 3060 Ti 6X mh/s, RX 6700 XT 4X mh/s veriyor.
RX 6600 XT ve RX 570 8 GB bu kartlar karşısında daha mantıklı olmaz mı?(fiyat /mh/s olarak )
Yanlış bir şey yazdıysam cahilliğime verin, sadece 50 bini en efektif şekilde dönüştürmek istiyorum.
Tabii ki öyle ama hocam bu işe girerken en uygununu alıp verdiğin parayı çıkarmak sonra kara geçmek esastı. Şimdi ise RX580'ı satabileceğin kişi sayısı çok azaldı. Ama 3060Ti olumsuz bir senaryoda en azından satılabilir bir kart. Ha iş oraya gelirse hepsi zarar.

İleride elden nasıl çıkarırım diye düşünme diye o kartlar öneriliyor. RX570 8 GB elden çıkarması diğerlerine göre daha zor olacaktır.

Geri
Yukarı