Mining için kasaya 2. ekran kartı nasıl takılır?

İki kartı, bir kaç gün bu şekilde kullandım
Anakart: Asus Tuf B450 Plus Gaming
İşlemci Ryzen5 1600
Kartlar: 1- Asus Rx 5500 XT
2- Evga GTX 1660S

Dosya Ekleri

• IMG-20210517-WA0005.jpeg
    IMG-20210517-WA0005.jpeg
    114,4 KB · Görüntüleme: 200
Isınma sorunu olmuyor mu hocam böyle. Bir de üsteki kartın fanları sıkıntı çıkarıyor mu?
Ben de arkadaşın kullandığı şekilde kullanıyorum. Normal değerlerinden biraz daha sıcak oluyor ekran kartları. Üstteki fan bir de alttaki ekran kartının soğutma plakasına baktığı için oradaki sıcak havayı çekiyor denebilir.

Ben de arkadaşın kullandığı şekilde kullanıyorum. Normal değerlerinden biraz daha sıcak oluyor ekran kartları. Üstteki fan bir de alttaki ekran kartının soğutma plakasına baktığı için oradaki sıcak havayı çekiyor denebilir.

Yaz ayından zaten zor soğutuyorum kartı bu şekilde hiç soğumaz herhalde 😂

Merhaba, benimde bir sorum olacaktı şimdi 2. ekran kartı için ekstra pci-e güç kablosu mu takmak lazım psu ya ? Çünkü sadece 1 ekran kartına yetecek kadar var

Merhaba, benimde bir sorum olacaktı şimdi 2. ekran kartı için ekstra pci-e güç kablosu mu takmak lazım psu ya ? Çünkü sadece 1 ekran kartına yetecek kadar var
8 pinli guc kablosu 150w, 6 pin guc kablosu 75 watt a kadar guc saglayabiliyor. Burada asil kistas kullandiginiz kartlarin mining esnasinda kac watt a ihtiyac duyduklari. 3070 genel kani olarak ortalama 130 watt a ihtiyac duyuyor, yani psu dan gelen tek 8 pini harici satin alacaginiz kablo ile coklayarak kullanabilirsiniz, boylece guc kaynaginizi daha efektif kullanmis olursunuz.
Tabii bunu yaparken guc kaynaginizin max cekebilecegi watt degerinden -100 hatta 150 watt altini kendinize garanti payi olarak almaniz yerinde olacaktir.
Sistem ozellikleriniz yazarsaniz daha detayli bir degerlendirme yapmak mumkun olur

8 pinli guc kablosu 150w, 6 pin guc kablosu 75 watt a kadar guc saglayabiliyor. Burada asil kistas kullandiginiz kartlarin mining esnasinda kac watt a ihtiyac duyduklari. 3070 genel kani olarak ortalama 130 watt a ihtiyac duyuyor, yani psu dan gelen tek 8 pini harici satin alacaginiz kablo ile coklayarak kullanabilirsiniz, boylece guc kaynaginizi daha efektif kullanmis olursunuz.
Tabii bunu yaparken guc kaynaginizin max cekebilecegi watt degerinden -100 hatta 150 watt altini kendinize garanti payi olarak almaniz yerinde olacaktir.
Sistem ozellikleriniz yazarsaniz daha detayli bir degerlendirme yapmak mumkun olur
Elbette
Ryzen 3600x
RX 6700 XT ( Undevoltsuz 180V kadar çıkabilir) Mining ile yaptıgım UV ile 80-82V yiyor
Thermaltake TR2 S 750w 80 Plus
2x8 Corsair 3000 mhz cl 16
Gigabyte B450m S2h ( İleride değiştireceğim)

Psu'da 2x (6+2) girişi var sadece Pci express için

İleride alacağım kart ta 6700 xt veya 3070 gücünde bir kart olacak

Arkadaşlar elimde MSI Z270 Pro Carbon anakartım var.
1070 Super Aero ve 1050 Ti Windforce'yi aynı anda bağlayıp calıstırmak istiyorum fakat olmuyor bunun nedeni nedir acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı