Mining için kasaya 2. ekran kartı nasıl takılır?

Şu sorunun cevabını bir türlü bulamadım anakartım bu ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450 Socket AM4 Ryzen DDR4 4400(O.C)MHz M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da vatanla görüştüm çalışır dediler ben çalışmadığını söyleyince birebir aynı kart olması gerekir dediler denedim 5600xt ile 1060 olmadı maalesef aynı marka mı olması gerek yoksa aynı model mi olması gerek? Yok mu daha önce deneyen crossfire falan yazmıyor anakartın bilgilerinde
Öncelikle iki kartı da anakarta bağlayıp güncel driverlerini kurdunuz mu?

Merhaba arkadaşlar, geçen açtığım konu üzerine, bu hafta yatan parayı babamla konuştum. İlginçtir ki umursamayacağını düşünmeme rağmen adamın kafasına bu yattı ve mayıs-Haziran gibi almaya karar verdiğim 2. karta destek olacağını belirterek şubat-Mart gibi gelen stoklarla RTX 3060 ya da 3060 Ti almayı düşünüyorum. Ama asıl sorum şu:

Ben bu ikinci kartı kasama nasıl tam performanslı bir şekilde takacağım? Gerekli aletler nelerdir? Mining Rig'e gerek yok zira sadece 2 kart olacak kasada. Fakat nasıl takılacağını bilmiyorum. Ekran kartının 2.slotuna taktığımda performansı düşecek mi? Hatırladığım kadarıyla öyle bir şey okumuştum. Mining konusunda bu ikinci kartı takmak nasıl oluyor, hangi kablolara, aletlere vs. ihtiyacım var? Özellikle sanırım @flayzeraynx kasasına bu şekilde 2.kartı takmıştı. Bilgili birisi anlatırsa sevinirim.
Yaza doğru mining karları düşecek. İkinci kartı almamanı öneririm.

Ever kurdum tabii ama görmüyor zaten windows driver olmasa bile görmesi gerekirdi ki kendisi tanıyor zaten w10
Kablo bağlantılarını kontrol etmeni öneririm normalde problem olmadan mining yapılıyor nvidia ve amd kartlar birlikte.
naptın dostum ? nasıl ilerledin takma işinde? ben de alıyorum da ikinci kart birinci kart 1080 ikinci 3xxx serisi olacak yine nvidia
Kendimden örnek vereyim şuanki sistemimde 3080 mevcut.Harici olarak riser ile 1060 6 gb ekran kartını bağladığımda otomatik olarak tanıdı,driver vs. kurmama gerek kalmadı 3080'e yüklü olan nvidia driveri 1060'ı tanıdı direk.

Yaza doğru mining karları düşecek. İkinci kartı almamanı öneririm.
Zaten mining ana gelir olarak değil 2. gelir olarak düşünülmeli yükselme ve artması sadece karı değiştiriyo. Aylık hiçbir şey yapmayarak en kötü 400 500 lira kazanmak yine de hiç yoktan iyi. Bir kaç aya kendi maaliyetini çıkaran ve bir yerden ucuza bulunabilen ekran kartları hala avantajlı.

Günlük kullandığım bilgisayarda bir adet Rx580 ve bir adet 2070S var. İkisi ile de aynı anda mining yapıyorum, bunların yanı sıra bir adet 3060 ekran kartına sahibim ama o kasamda değil. Amd ve Nvidia bir arada çalışır mı? evet çalışır ancak kesinlikle bilgisayar aşırı saçmalıyor. Örneğin tıkladığım an açılan steam, 1-2 dakika sonra açılmaya başladı, Fifa'da oyunu fullscreen yapamıyorum vs. bu tip aklıma gelmeyen birden fazla enteresan problemler doğdu. Ayrıca ikinci slotta duran 580'i söküp taktığımda bilgisayar görmüyorum bunun için 2070'i söküp 580 ile bilgisayarı bootlayıp driver kurup sonradan ikinci slota çekmem gerekiyor böyle durumlarda da gerçekten zaman kaybı yaşanıyor ayrıca tamamen kanser.

Dosya Ekleri

• ayg.png
    ayg.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı