Mining için minimum sistem önerisi

DarKDayS6

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben mining hakkında hiçbir şey bilmiyorum nasıl olacak falan ama yapmak istiyorum. Bunun için minimum sistem gereksimleri nelerdir? 2. ekran kartlarıyla olur mu? En az kaç ekran kartı olmalı? Mining için sistem az kaç liraya kurulur? Ne kadar gelir olur? Elektrik parasını ne kadar etkiler? Kâr yapar miyim bu sistemle? Islemci en az kaç GHz olmasi lazim? Kac çekirdek olmasi lazim? RAM ne kadar olmasi lazim? Baştan sona anlatacak kralları bekliyorum.

Benim şu anki sistemim; (eski bayağı)
Ekran kartı: MSI R7 250 2 GB.
Anakart: ASUS P5KPL
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400.
RAM: 2+2
Sistemi ekran kartı olur mu diye yazdım.
Peki mining yapmak günah veya haram mıdır?

Arkadaşlar merhaba. Ben mining hakkında hiçbir şey bilmiyorum nasıl olacak falan ama yapmak istiyorum. Bunun için minimum sistem gereksimleri nelerdir? 2. ekran kartlarıyla olur mu? En az kaç ekran kartı olmalı? Mining için sistem az kaç liraya kurulur? Ne kadar gelir olur? Elektrik parasını ne kadar etkiler? Kâr yapar miyim bu sistemle? Islemci en az kaç GHz olmasi lazim? Kac çekirdek olmasi lazim? RAM ne kadar olmasi lazim? Baştan sona anlatacak kralları bekliyorum.

Benim şu anki sistemim; (eski bayağı)
Ekran kartı: MSI R7 250 2 GB.
Anakart: ASUS P5KPL.
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400.
RAM: 2+2
Sistemi ekran kartı olur mu diye yazdım.
Peki mining yapmak günah veya haram mıdır?

İşlmeci önemli değil. En tasaruflu olanı seçmen lazım. RAM de aynı şekilde.

Mining'in günah olup olmadığını soruyorsan sen hiç bu işe girme.

Haram mı yani? Kar yapabilirsin ama bu değişebilir.
4 GB RAM yeterlidir. İşlemci önemli olmayıp eğer elindeki işlemci az güç tüketiyorsa kullanabilirsin.
Ekran kartı en az 6 GB olmalı.
İşlmeci önemli değil. En tasaruflu olanı seçmen lazım. RAM de aynı şekilde.

Hocam niye kızgın attınız. Yanlışım varsa düzeltebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı