Mining ile para kazanmak neden bu kadar kolay?

Aman boş ver ya.
Napıyım kardeşim. Adama diyoruz yok bir şeyi diyor tuhaf geliyor diyor. Aynı şey 3 TL'ye ortak Cyberpunk Hesabı satarken de başıma geliyordu. Adama anlatıyorum yok bana tuhaf geliyor diyor. Bu millet para kazanmayı bilmediğinden böyle oluyor. Emlakçı hiçbir işe sahip olmadan ev satıyor 100k komisyon alıyor. Adam burada 10 ay çalışıp kendi parasını çıkartan kartta bir iş var diyor.

1 kart en az 7000 TL'den satılıyor (RX serisi) ve bu seri (RX580 örnek) 30 MH/s ile kazım yapıyor. Bu da günlük 2 dolara çevriliyor yani 7000 TL'yi bir ekran kartıyla çok kolay bir şekilde çıkaramazsınız.
1 kartın 700 TL ile 10 ayda çıkarıyorsa 2 kart ayda 1400 TL ile yine 10 ayda çıkarır veya çıkarmaz. Ekran kartı alım fiyatı aynı olduğu sürece risk ve bütçe kişiye göre elbette değişir ama 1 veya 1000 kart olması amorti süresini 1 dakika bile etkilemez.

Napıyım kardeşim. Adama diyoruz yok bir şeyi diyor tuhaf geliyor diyor. Aynı şey 3 TL'ye ortak Cyberpunk Hesabı satarken de başıma geliyordu. Adama anlatıyorum yok bana tuhaf geliyor diyor. Bu millet para kazanmayı bilmediğinden böyle oluyor. Emlakçı hiçbir işe sahip olmadan ev satıyor 100k komisyon alıyor. Adam burada 10 ay çalışıp kendi parasını çıkartan kartta bir iş var diyor.
Ben bu işi eşime dostuma söylediğimde, onlar bana bunu dediği için aklım karışıyor. O yüzden ben de soruyorum bu işin bi "ama" kısmı var mı diye...

Bazı kişiler dini nedenler dolayı yapmıyor ben dahil. Zaten yapmaya karar verirseniz bile masraflı işler bunlar ekran kartları falan almalısınız.

Sermayesi olan, biraz da işten anlayan herkes giriyor zaten. Kartların fiyatları talep yüzünden uçuk seviyelere geldi. Bundan birkaç ay önce yaptığım hesaba göre tek kartla bile sistemin parasını 8-12 ayda çıkartabiliyordunuz. Şu an ne kadar sürer bilmiyorum ama daha dün bir miningci gördüm motorsikletini satıp 13 kartla rig kurmuş. 8000 TL getirisi var 1000 TL elektrik yakıyor diyor. Yattığın yerden ayda 7000 TL geliyor. Mis..

Bunun "ama"sı şu.

- Öncelikle başta da söylediğim gibi bu işe yatıracak sermayen olacak.

- Sonra rig kurmaya niyetliysen bunların ince ayarlarını yapabilmen lazım.

- Ayrıca bitcoin düşüyor, çıkıyor. Gelirinin azalmasını göze alman lazım.

- Kartların arıza yapma riski var. Biri bile bozulsa 1 aylık kazancın gider. Bu riski azaltabilirsin, bu da kartın kalitesine, ne kadar yük bindirdiğine, soğutmaya filan yani bir sürü şeye bağlı. Bunları ayarlayacak bilgi birikimin olması gerek.

Peki bu kadar yazıyorum, ben neden girmedim? Zamanında sermaye ayarlayamadım. Şu an zaten Dolar ve kart fiyatları uçtu artık zor benim için. Bundan sonra başlayacaklara bol kazançlar diliyorum. İyi forumlar.

Sermayesi olan, biraz da işten anlayan herkes giriyor zaten. Kartların fiyatları talep yüzünden uçuk seviyelere geldi. Bundan birkaç ay önce yaptığım hesaba göre tek kartla bile sistemin parasını 8-12 ayda çıkartabiliyordunuz. Şu an ne kadar sürer bilmiyorum ama daha dün bir miningci gördüm motorsikletini satıp 13 kartla rig kurmuş. 8000 TL getirisi var 1000 TL elektrik yakıyor diyor. Yattığın yerden ayda 7000 TL geliyor. Mis..

Bunun "ama"sı şu.

- Öncelikle başta da söylediğim gibi bu işe yatıracak sermayen olacak.

- Sonra rig kurmaya niyetliysen bunların ince ayarlarını yapabilmen lazım.

- Ayrıca bitcoin düşüyor, çıkıyor. Gelirinin azalmasını göze alman lazım.

- Kartların arıza yapma riski var. Biri bile bozulsa 1 aylık kazancın gider. Bu riski azaltabilirsin, bu da kartın kalitesine, ne kadar yük bindirdiğine, soğutmaya filan yani bir sürü şeye bağlı. Bunları ayarlayacak bilgi birikimin olması gerek.

Peki bu kadar yazıyorum, ben neden girmedim? Zamanında sermaye ayarlayamadım. Şu an zaten Dolar ve kart fiyatları uçtu artık zor benim için. Bundan sonra başlayacaklara bol kazançlar diliyorum. İyi forumlar.
İşte aradığım cevap böyle bir şey. Teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığın için.

Bu arada denemek için GTX 970 ile şöyle bir giriş yapmayı denesem... Zarara uğratmaz değil mi? Çok harcadığını biliyorum kartın ama. O denli değildir herhalde...

Düzeltme: Ravencoin ile deneyeceğim.
GTX 970 varsa denemeye bile gerek yok. 16 MHs ETC üzerinde (124 TL/ay). Raven de ortalama aynı kazanç çıkacaktır.

İşin içinde risk olduğu için kolay para kazanılıyor. Şu an başlasanız ve 2024'e kadar ayı sezonuna girilse sisteminiz çöp olur elinizde kalır. Çünkü halving var. Kolay para gibi görülse de kumar oynamaktan farksız, şans meselesi.

Geri
Yukarı