Stepn ile para kazanmak

Batina

Kilopat
Bunu duyan var mı? Ben yaklaşık 27 gün önce girdim. Sanal ayakkabı aldım ve her gün düzenli yürüyerek para kazanabiliyorum.

Kendi GMT coinleri çok büyük bir hype yaptı. Asics ayakkabı markası ile anlaştılar. Binance ile da anlaştılar. Çok sağlam gidiyor proje. Tabi yarın ne olur bilinmez ama her zaman yatırım risktir sonuç olarak. Erken girenler daha şanslı görünüyor.

Şu an günlük ortalama 50 dolar civarı kazanıyorum. Bence araştırın imkanı olan ve riski göze alan değerlendirebilir.

Bunu duyan var mı? Ben yaklaşık 27 gün önce girdim. Sanal ayakkabı aldım ve her gün düzenli yürüyerek para kazanabiliyorum.

Kendi gmt coinleri çok büyük bir hype yaptı. Asics ayakkabı markası ile anlaştılar. Binance ile da anlaştılar. Çok sağlam gidiyor proje. Tabii yarın ne olur bilinmez ama her zaman yatırım risktir sonuç olarak. Erken girenler daha şanslı görünüyor.

Şu an günlük ortalama 50 dolar civarı kazanıyorum. Bence araştırın imkanı olan ve riski göze alan değerlendirebilir.

Boş iş bence patlar.
Ben RTX3060 ile günlük 2 dolar kazanıyorum.

Bayağı iyi bilgi verebilir misiniz?
Uygulamasını kuruyorsunuz ve aktivasyon kodu bulup kayıt oluyorsunuz. Bu kodlar sınırlı ama her kullanıcıya belli sürelerde veriliyor. Binance gibi bir borsadan SOL coin yada USDC gibi bir coin atıp ayakkabının özelliklerini doğru analiz edip alıyorsunuz. Fiyatları biraz yükseldi maalesef. Ben aldığımda 13 14 bin TL civarıydı şimdi 16 17 18 binlerde dolaşıyor olmalı.

Sonra günde 2 enerji veriyor. Her 6 saatte 1 0.5 enerji veriyor. 0.5 ile yürümek daha çok kazandırır çünkü o zaman 0.6 harcatıyor. Sabah 10 akşam 16, gece 22 ve sabah 04 lerde enerji gelir.

Her yürüyüşten sonra ayakkabı yıpranması var ama hemen tamire gerek yok. O tamirden de biraz kazanılan GST coinden kesiyor. 100 tamir ile başlıyoruz 50 nin altına inmedikten sonra kazançlarda düşme olmuyor.

Level seviyeleri var her level seviyesinde 4 puan veriyor ve bu puanları ayakkabının özelliklerine göre basıyoruz.

Level yükseltmek de GST coin harcatıyor. Misal level 7 den 8 e geçmek istiyorsak 8 GST istiyor.

Ben aldığımda 2 gün level 5 den level 7 ye geçip sonra parayı amorti edene kadar devam ettim. O zamanlar kazançlar biraz daha düşüktü günlük 500 TL civarıydı. Şimdi ise 600 700 arası günlük veriyor.

Bu da ayda 18 bin ile 21 bin TL civarı yapar. Tabi level yükseldikçe kazançlar artıyor.

Birkaç ayakkabı alıp yürüyen enerjilerini yükseltebiliyor. Ama daha iyisi ayrı telefonlarla yürümek tabi. 3 5 ayakkabı alıp yürüyen de var. Level yükselten de.

Ben sabah 9.50 gibi çıkıp 05 yapıp 10 daki enerji gelince onu da yapıp eve dönüyorum. Bir de akşam çıkıyorum. Böylece 4 kez çıkmama gerek kalmıyor.

1111.jpeg

Boş iş bence patlar.
Ben RTX3060 ile günlük 2 dolar kazanıyorum.
Bilginiz yok ama fikriniz var. Erken girenler çoktan kazanmaya başladılar bile. Bu iş ile ekran kartının kazancını mı kıyaslıyorsun ne alakası var :)

Ben de başta inanmamıştım olur mu öyle şey diyordum. Ailem hiç inanmadı. Ama kriptodan kazandığım para ile risk alıp girdim. Çünkü projeye güvendim. Hemen patlaması biraz zor gibi görünüyor. Ama tabi yarın ne olur kimse garanti edemez. Herkesin kendi yatırımı ve kendi sorumluluğu. Kimseye kesin gir yada girme demem. Sadece olay bu. Bilmeyen değerlendirip kendi kararını versin.

Bir süre sonra kazançların düşeceğini herkes düşünüyor ama gittiği yere kadar gider.
Binance bugün 1000 tane bu ayakkabılardan çekiliş yaptı. 0.5 bnb tutanlar daha önce katıldılar ve çekilişle ayakkabılar verildi. Bir arkadaşa uncommon yani biraz nadir çıkan ayakkabı çıktı ve şu an o NFT'yi açık arttırmaya çıkarttı. Şu an 220 bin TL teklif verildi.

Eylül ayında kiralama geleceği programlarında mevcut. Bakalım o zamana kadar neler olacak göreceğiz. Ben paramı çoktan amorti ettim. Kazanmaya başladım. Ayakkabımı şu an satsam belki 18 20 bin TL eder.

Son düzenleme:
Biraz saadet zincirine benziyor açıkçası. Kazandığınız paralar ve dediğiniz gibi ayakkabılarının fiyatlarının artması birinden alıp diğerinin ücretini ödemek gibi duruyor. Sizin gibi erken girenler çok kar yapar ama şayet saadet zinciri ise popülerleştikten sonra başlayanlar çok para kaybederler.
Hatırlarsanız çiftlik bankta öyleydi para verip giriyordunuz insanlar oyunda inek sağarak para kazanıyorum demişlerdi sonrası malum.

Biraz saadet zincirine benziyor açıkçası. Kazandığınız paralar ve dediğiniz gibi ayakkabılarının fiyatlarının artması birinden alıp diğerinin ücretini ödemek gibi duruyor. Sizin gibi erken girenler çok kar yapar ama şayet saadet zinciri ise popülerleştikten sonra başlayanlar çok para kaybederler.
Hatırlarsanız çiftlik bankta öyleydi para verip giriyordunuz insanlar oyunda inek sağarak para kazanıyorum demişlerdi sonrası malum.
Bir süre sonra düşüş yaşaması muhtemel. Ama salt da saadet zinciri gibi bakmak ne kadar doğru bilemiyorum. En başta ponzi diyenler de vardı. Ama bu da bir coin gibi yatırım aslında. Tepeden alırsan zarar edersin veya çok beklemen gerekir. Coinden bile daha kötü olabilir büyük bir düşüşte.

Her coinin bir projesi var ve ne kadar sağlam ise çıkış yapma ihtimali o kadar artıyor.

Şu an kendi coinleri olan GMT coin 300 katın üzerinde değer kazandı. Bitcoinden bile daha fazla hacim yaptılar. Çünkü insanlar projenin ilerleyeceğini düşünüyorlar. Ayakkabı almayıp bu proje tutar diyerek coini bile alınsaydı alan kişiyi zengin etmişti. Solana ağındalar ve yeni güncelleme ile binance ağı da eklendi. Asics ayakkabı firması ile anlaştılar. Yani olabildiğince süreci uzatmaya çalıştıkları anlaşılıyor.

Oyun içinde kazanılan GST coinleri yine oyun içinde yakımı mümkün oluyor. Bu da coinin düşmesini engelliyor olsa gerek. Çünkü level atlarken GST, tamir ederken GST başka şeyler yaparken GST harcanıyor.

Eylül ayında kiralama sistemi de gelecek. Ayakkabısı olanlar kiralayacak ve ayakkabı sahibi yüzde 70 alırken yürüyen kişi yüzde 30 kazanç yapacakmış deniliyor.

Daha önce buna benzer şeyler yapılmış sanırım. Ama muhtemelen en popüleri bu olacak.

Şöyle bir yazı var. Tüm P2E oyunları ponzi mi diye başlık atılmış.

İlerisi ne getirir bilemiyorum. Ben bile ikinci ayakkabıyı alsam mı almasam mı diye kararsız kalabiliyorum. Ancak kısa sürede patlayabilecek bir proje gibi de durmuyor. Çünkü çok fazla giriş yapanlar oluyor mutlaka ve yeni anlaşmalar ile olabildiğinde gidebildiği yere kadar gideceğini tahmin ediyorum.

Katılımı sınırlandırmak için aktivasyon kodu gerekiyor. Bu da demek oluyor ki sistemli bir gidişat olmasını istiyorlar.

Sizin gibi erken girenler çok kar yapar ama şayet saadet zinciri ise popülerleştikten sonra başlayanlar çok para kaybederler.

Olay da bu aslında ben halen erken olduğunu düşünüyorum. Saadet zinciri gibi olmasa da zamanla kazançların düşeceğini tahmin ediyorum.

Hocam ayakkabı alırken hangi özelliklere dikkat etmek gerekiyor var mı bi tavsiyeniz?
Kusura bakma mesajını yeni görüyorum. Ayakkabı alırken bakılması gereken ilk şey walker mı jogger mı runner mı almak istiyoruz? En çok kazandıran runner ama koşamıyorsak tempolu yürüyüş de alınabilir onu da yapamıyorsak walker alınabilir. Ben de hem walker var hem jogger var.

Sonrasında ayakkabının base değerleri çok önemli. Bazıları markette aldatmak için puanları ona göre veriyor ve sanki base değerleriymiş gibi göstermeye çalışarak ayakkabıyı satmaya çalışıyorlar buna dikkat etmek gerekiyor.

Resilience tamir ücretiyle alakalı onu 11 seviyesine getirip bırakıyoruz. Kalan puanlarımız varsa Efficiency'ye veriyoruz. Luck ve Comforta sakın vermeyin. Tabi onların da amacı farklı. Luck kutu düşürmek için, comfort ise 30 puandan sonra GMT coin veriyormuş diye biliyorum. Ama detayları hakkında bilgim yok.

Tabi level 5 alırsak puan verebiliyoruz genelde yada level atlarken bize 4 puan veriyor. Level 7 ve 9 bir ayakkabı alırsak o zaman da puanları doğru mu vermiş bakmamız gerekiyor. Eff ve Resi yerine diğerlerine verdiyse puanları yanlış kullanmış olarak görüyoruz.

Level 9 dan sonra ayakkabıya yatırdığımız parayı amorti edene kadar kazançları çekiyoruz. Çünkü level 10 için çok fazla para istiyor. 30 GST ve 30 GMT istiyor. Güncellemeden önce 30 GMT istemezdi.

Bu aralar GST kazanç coini düştü. Listeleme gelmişti 9 ların üzerine çıktı şu an 4 lere kadar düşmüş. Yine de kazançlar çok iyi durumda. Ama tabi bu kadar düşmesi de pek hoş olmadı. 4 5 arasında kalsa yine iyi.

Ayakkabı fiyatlarında da düşüş var diyorlar ama ne kadar bilmiyorum. Bu aralar STEPN sahipleri GMT'yi yükseltmek için kampanyalar yapıyor. Mintleme denilen 2 ayakkabıdan 3 ncü ayakkabı çıkartmak gibi şeylere yönelmişler.

Aslında GST'nin de düşmesi iyi çünkü sistemin devamlılığı için bu gerekiyor bir bakıma.

STEPN Turkish Grup diye aratırsanız telegram grubunda da sorularınızı sorabilirsiniz. Daha fazla bilgiye sahip olunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı