Mining konuları açılmasın!

İnsanlarda gördüğüm en büyük hata bu. Arkadaşlar burası ticaret kapısı. Bunu sadece Türkiye yapmıyor. Tüm dünya bunda şu an. Ben yapmıyorum ama benim bakış açıma göre buradan iyi ekmek kazanıyorsa burası bir para kazandıran iş yeri olmuştur. Şimdi arkadaşlar sizin cebinizden bu adamlar para çalmıyor. Sana tek zararı güncel çıkan kartları direk piyasadan toplamaları ve sende eğlencen için bu kartı istediğin fiyata temin edememen. Bknz. 3070 ilk çıktığında 7 bin TL iken şu an 17 bin TL. Şimdi bu konuda haklısın ama çemkireceğin taraf belli. NVIDIA bunu gördüğü halde karışmadı çünkü bundan ekmek yedi. Bu adamlar buna el atmadığı sürece miningciler kartları süpürmeye devam edecek. Bu yüzden bu konuda onlara bir şey diyemiyorum ama üretici firmalara gerçekten sinir oluyorum. Şimdi NVIDIA bu konuda çalıştığını belirtti. Hash değerlerini düşürmek olsun ama oyun performansını etkilemeyecek yeni kartlar piyasaya sürecekler miş. Şimdi olay tamamen burada bitiyor. Adam eğer bu kartlardan para kazanamazsa o zaman piyasa eski haline dönecek ve NVIDIA'da miningcilere özel kartlar üretmeye devam edecektir. Çünkü bundan ekmek yiyen insanları kötülemek yanlış. Sonuçta kimseden bir şey çalmıyorlar. Fırsat kapısını değerlendirmişler. Bugün bunun kredi çeken insan çok tanıyorum ve şu an yeni yeni hepsi borçlarını kapadılar. Bende bazen demiyor değilim keşke bende yapsaydım ama işte ticaret girişimcilik işi ve risktir.

Sadece yeni kartlar değilki. RX 570 4 GB'yi 890 TL'ye aldım 3K ya satan var. 550, 560 en dandik kartlara bile artık zam geldi. İnsanlar para kazanırken başkalarının haklarınıda yiyiyor, onlar her kuruş kazanışında o Allah'ın belası BTC artıyor. Ve zaten böyle iğrenç bir ekonomide üstüne fiyatlar daha çok artınca durum çekilmez oluyor. Artık ekran kartsız mining makineleri çıktı madem illa yapacaklar onları alsınlar. Amacı o zaten biz ondan aldık en azından başkasının hayalleriyle oynamadık.

Bak parayı karıştırmicaksın işte genel konuşuyorum.

Ağlandığınız konu fiyatların 2-3 kat üste çıkması değil mi parayı karıştırmayacaksak neyi savunuyorsunuz?
Sadece yeni kartlar değilki. RX 570 4 GB'yi 890 TL'ye aldım 3K ya satan var. 550, 560 en dandik kartlara bile artık zam geldi. İnsanlar para kazanırken başkalarının haklarınıda yiyiyor, onlar her kuruş kazanışında o Allah'ın belası BTC artıyor. Ve zaten böyle iğrenç bir ekonomide üstüne fiyatlar daha çok artınca durum çekilmez oluyor. Artık ekran kartsız mining makineleri çıktı madem illa yapacaklar onları alsınlar. Amacı o zaten biz ondan aldık en azından başkasının hayalleriyle oynamadık.

Biraz empati yaparsan aslında bu kadar konuşman bile gerekmezdi. Böyle düşünürsek sende eğlence uğruna adamın kazanacağı geliri engelliyorsun. Bunun dışında adam ekran kartı ile yaparak daha çok kar edebilecekken neden daha pahalıya makine alsın? Bunun dışında BTC'ye Allah'ın belası demende bayağı komik.

Geri
Yukarı