Mining nedir ve Mining ekran kartı alınır mı?

Kripto para (ör. Bitcoin) oluşturmak için bilgisayarın yüksek güçte sürekli çalıştırılması olarak tanımlayabiliriz kabaca. Mining yapılmış ekran kartları uzun süreler yüksek voltajda ve yüksek sıcaklıklarda çalıştırıldıkları için, ömürleri ve performansları büyük zarar görmüş olur, ikinci el olarak kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

Hocam 500mh/s ile günde ne kadar kazanılır?

Ben hiç anlamıyorum hocam. Konu açın yardımcı olunur.

Alıntıladığınız mesajda da bir tık bilgisiz konuşmuşum. Mining kartlarını undervolt ve uygun sıcaklıklarda çalıştıran kişiler kartlarının sağlığını korumayı başarıyor. Ama ikinci elde kimin o karta nasıl davrandığını bilmek zor elbette.

Mining arkadaşların da dediği gibi ekran kartını zorlayacağı için yıpratır bana kalırsa da, ayrıca o kadar para veriyoruz ekran kartlarına o parayı verecek mi mining bir sorgulamak lazım. Şöyle de bir yazı buldum mining ile ilgili bakmak isterseniz linkini bırakıyorum Mining Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Tahmin ettiğim kadarıyla pek bilgili değilim ama bu dediğin 500mh/s mümkün değil gibi çünkü 3080 gibi ekran kartları yaklaşık tam bilmiyorum k. B ama 0-100 alıyordur emin değilim yani demem o ki 500mh/s çok iyi kâr çıkartır ama maliyeti çok yüksektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı