Mining nasıl yapılmalı?

Yeni sistemi satın, daha çok para getirir. RTX 3060 ı da diğer kasaya riser ile takarsınız. 600w güç kaynağı şimdilik yeterli olacaktır ikisini de beslemeye. Sattığınızda elinize geçen paranın üstüne biraz daha ekleyerek bir kart daha alabilirsiniz. O zaman güç kaynağı belki yeterli gelmeyebilir, onu değiştirmeniz gerekebilir.
CPU mining işine kafanız takılmasın, çok bir getirisi yok.

Yeni sistemi satın, daha çok para getirir. RTX 3060'ı da diğer kasaya riser ile takarsınız. 600W güç kaynağı şimdilik yeterli olacaktır ikisini de beslemeye. Sattığınızda elinize geçen paranın üstüne biraz daha ekleyerek bir kart daha alabilirsiniz. O zaman güç kaynağı belki yeterli gelmeyebilir, onu değiştirmeniz gerekebilir.
CPU mining işine kafanız takılmasın, çok bir getirisi yok.

Dün aldığım kasamda ki ekran kartı hariç bütün parçaları satayım. RTX 3060'ıda riser ile eski kasama takayım bu şekilde anladım doğru anladım inşallah.:) Bu arada eski kasamı 2016 yılında almıştım yıpranmış olabilir.

Dün aldığım kasamda ki ekran kartı hariç bütün parçaları satayım. RTX 3060'ıda riser ile eski kasama takayım bu şekilde anladım doğru anladım inşallah.:) Bu arada eski kasamı 2016 yılında almıştım yıpranmış olabilir.
Alt takımın çok önemi yok, çalışsın yeterli. Doğru anlamışsınız, keşke dün almadan açsaydınız konuyu, hiç almadan sadece kart alırdınız :D Satmadan önce bir test edin mutlaka yukarıda önerinin çalışıp çalışmadığını, çalıştığını görürseniz direkt satabilirsiniz.

Alt takımın çok önemi yok, çalışsın yeterli. Doğru anlamışsınız, keşke dün almadan açsaydınız konuyu, hiç almadan sadece kart alırdınız :D Satmadan önce bir test edin mutlaka yukarıda önerinin çalışıp çalışmadığını, çalıştığını görürseniz direkt satabilirsiniz.
Sadece ekran kartı piyasada 17.000 civarı satılıyor en ucuz RTX 3060 12.000 civarı bu sistemi 13.000'e aldım sizce bir daha bu şekilde almamalı mıyım? İki ekran kartını aynı kasaya takmak mümkün mü? Çalışmasında sıkıntı olduğunu nasıl anlayacağım. i5 6500 çok eski bir işlemci yeni ekran kartımı besleyebilir mi? Arada oyun oynamaya girsem vs. sıkıntı mı olur ki?

Son düzenleme:
Sadece ekran kartı piyasada 17.000 civarı satılıyor en ucuz RTX 3060 12.000 civarı bu sistemi 13.000'e aldım sizce bir daha bu şekilde almamalı mıyım? İki ekran kartını aynı kasaya takmak mümkün mü? Çalışmasında sıkıntı olduğunu nasıl anlayacağım. i5 6500 çok eski bir işlemci yeni ekran kartımı besleyebilir mi? Arada oyun oynamaya girsem vs. sıkıntı mı olur ki?
Sistemi çok ucuza almışsınız. Kasaya derken, anakartı kastediyorsanız takamazsınız, riser ile bağlantı yapmanız lazım. Ben çalıştıracağını düşünüyorum ama dediğim gibi siz önce bi deneyin, çalışırsa satın diğerlerini, yoksa satmayın. Oyun oynarken de bir kartın miningini kapatıp onunla oynayabilirsiniz.

Arkadaşlar krsck kardeşimiz sagolsun çok yardımcı oldu. Krsck kardeşimizin dedigi gibi yapayım mı sistem 2016 yılına ait arada oyun da oynayacağım işlemci besleyebilir mi ki sistem uyumsuzluğu sıkıntı çıkarır mı? Herkesin bilgisinden istifade etmek isterim.
Arkadaşlar krsck kardeşimiz sagolsun çok yardımcı oldu. Bu şekilde yapayım mı sistem 2016 yılına ait arada oyun da oynayacağım işlemci besleyebilir mi ki sistem uyumsuzluğu sıkıntı çıkarır mı ne dersiniz
Arkadaşlar krsck kardeşimiz sagolsun çok yardımcı oldu. Krsck kardeşimizin dedigi gibi yapayım mı sistem 2016 yılına ait arada oyun da oynayacağım işlemci besleyebilir mi ki sistem uyumsuzluğu sıkıntı çıkarır mı? Herkesin bilgisinden istifade etmek isterim.
?

Son düzenleme:
Hiçbir bilginiz yoksa en basitinden Nicehash Quickminer isimli programı yükleyip tek tıkla mining'e başlamanız tavsiyem.
Sistem uyumsuzluğu gibi bir olay yaşamazsınız, öyle bir şey yok.
İşlemci gücünüz oyunlarda geri kalacak, ama yine de oldukça güzel FPSler ile oyununuzu oynarsınız.

Hiçbir bilginiz yoksa en basitinden Nicehash Quickminer isimli programı yükleyip tek tıkla mining'e başlamanız tavsiyem.
Sistem uyumsuzluğu gibi bir olay yaşamazsınız, öyle bir şey yok.
İşlemci gücünüz oyunlarda geri kalacak, ama yine de oldukça güzel FPSler ile oyununuzu oynarsınız.
Teşekkürler. Darboğaz işlemciye ekran kartına veya pcnin herhangi bir bileşenine zarar verir mi?

Geri
Yukarı