Mining nedir?

Mining derken kripto madenciliği varsayıyorum.

Mining kısaca kripto şifreleri çözerek kripto para kasma yöntemidir. Bu aralar pek karlı değildir.

Genellikle korsan oyun, yazılım vb. şeyleri indiren arkadaşların başına gelen olay. Senin ekran kartını kullanarak karşı tarafın para kazandığı bir sistem. Ya da bunu sen kendi ekran kartın üzerinde yaparsın. Güçlü bir ekran kartına ihtiyacın var.

Genellikle korsan oyun, yazılım vb. şeyleri indiren arkadaşların başına gelen olay.
Mining virüsü sadece korsan yazılımdan bulaşmaz.

Ya da bunu sen kendi ekran kartın üzerinde yaparsın. Güçlü bir ekran kartına ihtiyacın var.
Hayır, ortalama bir ekran kartı ile mining yapılabilir. Alacağınız coin'de bu oranda değişecektir.

Genellikle korsan oyun, yazılım vb. şeyleri indiren arkadaşların başına gelen olay. Senin ekran kartını kullanarak karşı tarafın para kazandığı bir sistem. Ya da bunu sen kendi ekran kartın üzerinde yaparsın. Güçlü bir ekran kartına ihtiyacın var.
Sen mining virüsünü tanımlamışsın mining değil.

Ben sana kagit veriyorum, kagitta alt alta sayilar yaziyor ( 400 tane olsun ) , en altinda da toplami yaziyor.
Sen bastan sona bunlari toplayip saglamasini yapiyorsun, en alttaki sayi ile ortusup ortusmedigini bana soyluyorsun.
Ben de sana her kagit basina cikolata veriyorum bana saglama isleminde yardimci oldugun icin.
Hizli islem yaparsan cok cikolata kazanirsin.
Cikolatanin piyasa degeri de kimin kagitlarina yardim ettigine gore degisir. ( kiminde 400 var, kiminde 500 var )

Isin kafa karistiran tarafi, kagitlar da numaralanmis durumda ve her kagidin ilk numarasi bir onceki kagidin son numarasiyla ayni. Boylelikle her saglama yapan kisi, aslinda kocaman bir networkun parcasi durumunda. Herhangi bir hata durumunda neredeyse tum numaralarin degismesi gerek.

Bu yapi cok basitce block chain calisma prensibi. Mining yapanlar saglama yapanlar. Finansal kuruluslar calinti para ve evrakta oynama durumu gibi ( sanal oynama diyelim ) mevzulara karsi saglama yaptiriyorlar ve boylelikle anonim sekilde finansal verileri onayliyorsunuz. Bir nevi tanimadiginiz birinin tanimadiginiz baska birine bilmediginiz bir araci yoluyla bilmediginiz miktarda gerceklestirdigi finansal olayin saglamasini yapiyorsunuz ve dunyanin en fazla saglamasi yapilmis finansal sanal olay orgusunun parcasi oluyorsunuz. Odul olarak da saglamasini yaptiginiz finansal mevzuya ait kripto parayi kazaniyorsunuz. Bunlardan biri suru var ama aslinda hepsi benzer mantik. Teknik farkliliklar var yalnizca.

Ekran kartlari ayni anda cok daha fazla matematiksel islem yapabildiklerinden dolayi ( CPU ya gore ) , ki bu deger aslinda TFOPs ile olculen deger, grafik karti uzerinde paralel islem yapiliyor. Mining bu yuzden kartta yapiliyor. Istersen CPU da da yaparsin, engel yok.

Ben sana kagit veriyorum, kagitta alt alta sayilar yaziyor ( 400 tane olsun ) , en altinda da toplami yaziyor.
Sen bastan sona bunlari toplayip saglamasini yapiyorsun, en alttaki sayi ile ortusup ortusmedigini bana soyluyorsun.
Ben de sana her kagit basina cikolata veriyorum bana saglama isleminde yardimci oldugun icin.
Hizli islem yaparsan cok cikolata kazanirsin.
Cikolatanin piyasa degeri de kimin kagitlarina yardim ettigine gore degisir. ( kiminde 400 var, kiminde 500 var )

Isin kafa karistiran miktari, kagitlar da numaralanmis durumda ve her kagidin ilk numarasi bir onceki kagidin son numarasiyla ayni. Boylelikle her saglama yapan kisi, aslinda kocaman bir networkun parcasi durumunda. Herhangi bir hata durumunda neredeyse tum numaralarin degismesi gerek.

Bu yapi cok basitce block chain calisma prensibi. Mining yapanlar saglama yapanlar. Finansal kuruluslar calinti para ve evrakta oynama durumu gibi ( sanal oynama diyelim ) mevzulara karsi saglama yaptiriyorlar ve boylelikle anonim sekilde finansal verileri onayliyorsunuz.

Ekran kartlari ayni anda cok daha fazla matematiksel islem yapabildiklerinden dolayi ( CPU ya gore ) , ki bu deger aslinda TFOPs ile olculen deger, grafik karti uzerinde paralel islem yapiliyor. Mining bu yuzden kartta yapiliyor. Istersen CPU da da yaparsin, engel yok.
Özellikle anonim olmayı destekleyen ve finansal verilerin takip edilmesini imkansız kılan bu sistemi güzel özetlemişsiniz tebrikler.

Geri
Yukarı