Mining Rig için tavsiye

LydiaTeyze

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhabalar, aylık yaklaşık 3 bin lira getiren bir pasif gelirim var. Kart fiyatları düşmeye devam ederken Haziran-Temmuz gibi 70 bin lira bütçeye kadar rig kurmak istiyorum. Kartları bir anda almayıp indirim takip edeceğim. Zaman sorunum yok olabildiğince geciktirebilirim. Kartları taksitle alıp aylık üretimden eksik kalanı pasif gelirle karşılamayı, yine eksik kalırsa cebimden ödemeyi düşünüyorum.

70 bin bütçe ile RTX 3070, 3070ti, 3080, 3080ti veya 3090 model kartlardan hangisini önerirsiniz acaba? Ayrıca 12'li anakart, işlemci, RAM ve CPU öneriniz ne yönde olur acaba?

Önerileriniz ışığında fiyat takibi için google sık kullanılanlar link listelerini oluşturup şimdiden takibe başlayacağım. Yorumlarınız ve önerileriniz benim için cidden çok önemli, şu an oyun için kullandığım bilgisayarı sizlerin önerileri ışığında toplamıştım ve çok memnunum. Sizlere güveniyorum.

Anakart olarak Biostar Tb360-btc Pro kullanıyorum. Tavsiye ederim, çok kullanışlı ve 12 adet ekran kartı bağlanabiliyor. Çift PSU girişi bulunmakta.

Ekran kartı olarak ben en çok verimliliği 3060ti ile almaktayım. T-Rex Miner'ın son sürümü ile LHR kartları %80 oranında kırmayı başardılar. Şu anda 50mh almaktayım her bir 3060ti ile.

İndirimlerden avantajlı fiyatlar ile güzel bir rig kurulabilir. Fakat 3060ti'ler içerisinde en çok Asus Tuf 3 fanlı modelinden memnunum. Hem soğutması harika, hem de kazım gücü yüksek.

@ardacn60 @crimlex @ItsAllGoodman @classy01 @Solozzo çok teşekkür ediyorum değerli tavsiyeleriniz için.

@classy01 hocam ethereum 2.0 riski söz konusu. Mining gelirleri zarara dönüşürse kartları fazla zarar etmeden elden çıkarmak istiyorum o nedenle 3000 serisi düşünüyorum. Olası bir mining bitişinde ilk gözden çıkarılacak kartlar 1660 superler olur diye düşünüyorum.

@Solozzo Hocam tavsiyeniz üzerinde 3060 ti link listesi de oluşturacağım. Özellikle asus tuf serisi takibimde olacak. Önerdiğiniz anakart benim de aklımdaydı, şimdi kesinleşmiş gibi bir şey oldu. 3.7 bin lira civarında fakat alınca iyisini almak mantıklı olur diye düşünüyorum. RTX 3060 ti ile sistem kurarsam, ilk etapta 6'lı yapar sonra yükseltirim. Son olarak T-Rex olayını hiç bilmiyordum araştıracağım. Nasıl yapıldığını Rig'i kurmadan öğrenmem lazım. Çok teşekkür ediyorum.

@ardacn60 @crimlex @ItsAllGoodman @classy01 @Solozzo çok teşekkür ediyorum değerli tavsiyeleriniz için.

@classy01 hocam ethereum 2.0 riski söz konusu. Mining gelirleri zarara dönüşürse kartları fazla zarar etmeden elden çıkarmak istiyorum o nedenle 3000 serisi düşünüyorum. Olası bir mining bitişinde ilk gözden çıkarılacak kartlar 1660 superler olur diye düşünüyorum.

@Solozzo Hocam tavsiyeniz üzerinde 3060 ti link listesi de oluşturacağım. Özellikle asus tuf serisi takibimde olacak. Önerdiğiniz anakart benim de aklımdaydı, şimdi kesinleşmiş gibi bir şey oldu. 3.7 bin lira civarında fakat alınca iyisini almak mantıklı olur diye düşünüyorum. RTX 3060 ti ile sistem kurarsam, ilk etapta 6'lı yapar sonra yükseltirim. Son olarak T-Rex olayını hiç bilmiyordum araştıracağım. Nasıl yapıldığını Rig'i kurmadan öğrenmem lazım. Çok teşekkür ediyorum.
ETH Mining bittiği zaman rtx 4000 serisi çıkmış olacak 3070 Ti’ın değeri yine düşecek, 1660 Super kadar düşmez değeri tabi ki ama ETH 2.0 çıkana kadar geçen sürede sen o zararı fazlasıyla 3070 Ti yerine 1660 Super alarak kapatmış olacaksın zaten ayrıca ETH 2.0 sürekli erteleniyor. Bence 1660 Super alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı