Mining sırasında GTX 1060 ''Etkin Değil''e düşüyor

• Konuyu başlatan SCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Hocam ona bakarsanız bir kaç bitcoin ile pizza alan adam da bugüne kıyaslayınca zarar etti. Ekran kartının kazandığı coini satmayıp tutma yöntemi gibi birşeyler yapsak yok mu yöntemi? İleride değerlenirse satmak için
Zaten satıp satmamak size kalmış. İster bekletin, ister geldiği gibi satın.

Burası resmi site midir oltaya gelmek istemem. Ne indirmeliyim hocam? Wallet falan yazıyor

Açık kaynak diyor doğru mu?
Hiçbir bilgisi olmayan birine sıfırdan anlatmak okuma yazma bilmeyen bir çocuğa okuma yazma öğretmekten daha zor. O yüzden ayrı bir konu açıp size bunu anlatmaya hevesli kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Ben o yükün altına girmek istemiyorum.

Hiçbir bilgisi olmayan birine sıfırdan anlatmak okuma yazma bilmeyen bir çocuğa okuma yazma öğretmekten daha zor. O yüzden ayrı bir konu açıp size bunu anlatmaya hevesli kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Ben o yükün altına girmek istemiyorum.
En azından doğru yolda mıyım sizin madencilik tecrübeniz olmuş sonuçta :D Biraz önce arkadaş gerekli linkleri atarım istersen demişti atmadı 🙃

Burası resmi site midir oltaya gelmek istemem. Ne indirmeliyim hocam? Wallet falan yazıyor

Açık kaynak diyor doğru mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:D Yaptım sonunda teşekkür ederim.
27.78 M şeklinde yazıyor hızı iyi mi hocam ya da normal mi? Prize takılı ve sağ alttaki güç seçenekleri ayarı "daha iyi pil" modunda
GPU 70 derece ve kullanımı yüzde sıfır. diğeri yani UHD Graphics ise yüzde 2 civarında çalışıyor.
Ekran kartının daha az sıcaklıkta yani en azından 50-60 derecede çalışabileceği ve daha az ethereum kazabileceğim bir yol var mı varsa nasıl yapabilirim?

Sıfır tam milyonda iki Ethereum kazmışım (0.00000251) 10 dakikada 4 kuruş ediyor galiba

Son düzenleme:
:D yaptım sonunda teşekkür ederim.
27.78 m şeklinde yazıyor hızı iyi mi hocam ya da normal mi? Prize takılı ve sağ alttaki güç seçenekleri ayarı "daha iyi pil" modunda.
GPU 70 derece ve kullanımı yüzde sıfır. Diğeri yani UHD Graphics ise yüzde 2 civarında çalışıyor.
Ekran kartının daha az sıcaklıkta yani en azından 50-60 derecede çalışabileceği ve daha az Ethereum kazabileceğim bir yol var mı varsa nasıl yapabilirim?

Sıfır tam milyonda iki Ethereum kazmışım (0.00000251) 10 dakikada 4 kuruş ediyor galiba.

24 saatin sonunda yaklaşık 20 TL civarı bir şey kazanırsınız. Ekran kartınız sıcak çalışıyor, uzun bir süre öyle çalışması iyi sonuçlar doğurmaz. Fan hızınızı yükseltin veyahut iyi bir soğutucu alın.

Binance pool üzerindenden mining yapmaktayım, nbminer kullanıyorum. Son 3-4 gündür kazancım düşmüş durumda. Binance pool üzerinden kontrol ettiğimde ekran kartım etkin değil olarak görünüyor, günde 2-3 defa böyle oluyor, 10-15 dakika sonra tekrar etkine düşüyor. Neden kaynaklanıyor olabilir? Mining esnasında arka planda dizi/film izlediğimden olabilir mi?

Ekran kartı modelim, MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.

Eki Görüntüle 970049

Bu arada bende gxt 1060 ile kazım yapıyorum. OC ve UV ayarından sonra 23.3-4 mh arası 75-77 Watt sizin ayarlar olmamış 100 Watt çok yüksek 1060 için.

cly.PNG

asus.PNG

Arkadaşlar ben NVIDIA geç 1660 Super 6 GB ile Binance pool üzerinden mining yapmaktayım henüz 3. gündeyim ilk defa dün 24 saat bıraktım ve 2.40 dolar ether kazımı yapabildim fakat arkadaşında dediği gibi sürekli etkin değil uyarısı almaktayım bende etkin değil yazısını görünce mining programını kapatıp yeniden açıyorum bir süre sonra etkin yazıyor sizce açıp kapatarak doğru mu yapmaktayım açıp kapama yapmasamda zamanla aktif olur mu bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı