Mining ve crafting tarzı oyunun adı nedir?

Eskiden Facebook da oynadığım oyunu hatırladım ama ismi aklıma gelmiyor oyunda hayvanlar var mıydı?
Hayvanlarla ilgili net bir şey hatırlamıyorum ama vardı sanki, ancak oyunu Facebook gibi bir platformda oynamıyordum muhtemelen ya. İndirip oynamışımdır ama nereden indirdiğimi hatırlamıyorum.

Hayır grafikleri unity tarzıydı ve karakterler normal insan karakterlerdi hatta kellerdi diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam eğer.

Yok hayır, zombi vs yoktu, hatta oyunda hayatta kalma temasının dahi çok baskın olduğunu hatırlamıyorum sanırım sadece mine, build ve craft odaklıydı ama yanılıyor olabilirim.

Maalesef hatırlamıyorum çok uzun zaman oldu..

Hayır dediğim gibi grafik tarzı daha unity tarzı gerçekçiydi ama tabii eski olduğu için şimdiki oyunlar kadar da değildi, o zamana göre gerçekçi ve güzel grafikleri vardı.

Ama siz dedikten sonra, sanki isminde world kelimesi varmış gibi hatırladım. Tam emin değilim yine de.
Knk Terasology olabilirmi bende kücükken arkadasımla oynuyodum dediğin seylere uyuyor bak bakalaım

Hayvanlarla ilgili net bir şey hatırlamıyorum ama vardı sanki, ancak oyunu Facebook gibi bir platformda oynamıyordum muhtemelen ya. İndirip oynamışımdır ama nereden indirdiğimi hatırlamıyorum.

Başka bir şey hatırlıyor musunuz silah var mıydı karakterler blok karakter mi?
Ve oyunun ne kadar eski olduğu.

Knk Terasology olabilirmi bende kücükken arkadasımla oynuyodum dediğin seylere uyuyor bak bakalaım
Değil kankam dediğim gibi oyun minecraft gibi tamamen küplerden oluşan bir dünyaya sahip değil gerçekçi bir dünyaya sahipti hatta görsel olarak build tarzı hariç hiç bir şey minecrafta benzemiyordu.
Başka bir şey hatırlıyor musunuz silah var mıydı karakterler blok karakter mi?
Ve oyunun ne kadar eski olduğu.
Ne kadar eski olduğundan emin değilim ama liseye geçmeden önce veya lise 1 de falan oynuyordum, bu da yaklaşık 6-7 yıl yapıyor daha eski midir bilmiyorum. Silah yoktu, bir tık ortaçağ havası var gibiydi ama oyunda hiç bir yapı vs yoktu o yüzden ortaçağ vs demek çok doğru olmaz, oynanış minecraft ama görsel olarak gerçekçi hali. Tabii zombiler vs yoktu oyunda.

Edit: Araştırırken UpvoidMiner diye bir oyunla karşılaştım, gerçekten aşırı benziyor bahsettiğim oyuna ama o değil. Referans olması açısından bir bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Değil kankam dediğim gibi oyun Minecraft gibi tamamen küplerden oluşan bir dünyaya sahip değil gerçekçi bir dünyaya sahipti hatta görsel olarak Build tarzı hariç hiçbir şey Minecraft'ta benzemiyordu.

Ne kadar eski olduğundan emin değilim ama liseye geçmeden önce veya lise 1 de falan oynuyordum, bu da yaklaşık 6-7 yıl yapıyor daha eski midir bilmiyorum. Silah yoktu, bir tık Orta Çağ havası var gibiydi ama oyunda hiçbir yapı vs yoktu o yüzden Orta Çağ vs demek çok doğru olmaz, oynanış Minecraft ama görsel olarak gerçekçi hali. Tabii zombiler vs yoktu oyunda.

Edit: Araştırırken upvoidminer diye bir oyunla karşılaştım, gerçekten aşırı benziyor bahsettiğim oyuna ama o değil. Referans olması açısından bir bakabilirsiniz.

Çok aradım ama oyunu bulamadım :(
Örnek olarak gösterdiğiniz oyunun bir resmini Google da aratabilirsiniz çok benziyorsa belki çıkar.

Buldum. Oyunun ismi Rising World imiş. O zamanlar tabii şimdiki kadar gelişmiş değilmiş şuan oyuna npc'ler, doğal yapılar ve balıkçılık falan eklenmiş. Uzun zamandır gelişimde olana bir oyunmuş. Teşekkür ederim herkese.

Buldum. Oyunun ismi rising world imiş. O zamanlar tabii şimdiki kadar gelişmiş değilmiş şu an oyuna NPC'ler, doğal yapılar ve balıkçılık falan eklenmiş. Uzun zamandır gelişimde olana bir oyunmuş. Teşekkür ederim herkese.

Bulduğuna sevindim :D oyunun resimlerini gördüm ama silah falan olunca benzetemedim biraz daha farklı.
Eski oyunun gelişmesi güzel bir şey ve iyi oyunlar 👍

Merhaba arkadaşlar, bundan yaklaşık 6-7 sene önce oynadığım bir oyun aklıma geldi, mining ve crafting tarzı bir oyundu, 3D idi, multiplayer oynayabiliyorduk, block koyma tarzı Minecraft'a benziyordu küp şeklindeydi, maden falan kazdığımızda tünel şeklinde kazılıyordu, oyun genel itibarıyla bir tık gerçekçiydi, fırın ve craft masası vs olsun, toolların şekilleri ve kazı şekli vs olsun gerçekçiydi. First person bakış açısına sahipti diye hatırlıyorum ve oyunun genel olarak karanlık bir havası vardı diye hatırlıyorum ama bu son ikisinden tam emin değilim. Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim, teşekkürler.
https://store.steampowered.com/app/324080/Rising_World/

Geri
Yukarı