Mining virüsü nasıl anlaşılır?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarımda mining virüsü olduğundan şüpheleniyorum. Kaspersky Total Security ile hızlı tarama yaptım. Birkaç tehdit buldu. Bilgisayarı defalarca kez yeniden başlatarak temizledim. Tehdit bulmayana kadar hızlı tarama yaptım. Şimdi tam tarama yapıyorum. Görev yöneticisinden ve MSI Afterburner'dan sistemin kullanım değerlerine baktım. Herhangi bir anormallik göremedim. Mining virüsünün olup olmadığını sistemin kullanım değerlerinden anlayabilir miyim? Kasada fan sesi de yok.

Hızlı tarama çok işe yaramaz, en azından tam tarama kadar sağlıklı değil. Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yapmanızı öneririm. Ek olarak kullanıma bakın, anormal bir durum varsa kendini belli eder zaten, donma, yavaşlama ve benzeri durumlar.

1.Kaspersky tam tarama.
2.Malwarebytes tam tarama(Rootkit tarama açık)
3.İstersen hitman.pro ile de tarayabilirsin.
Yeterli olur bunlar.
1.Kaspersky tam tarama.
2.Malwarebytes tam tarama(Rootkit tarama açık)
3.İstersen hitman.pro ile de tarayabilirsin.
Yeterli olur bunlar.
Malwarebytesı indirip güvenli modda(internetsiz)tam tarama yaparsan çok daha iyi olur.

Malwarebytes yazılımını Kaspersky varken kursam sorun olur mu? Çakışırlar mı? Onla da taratmak istiyorum.

Bilgisayarı güvenli moda alıp mı?
Güvenli moda alıp tam taramayı başlatırsan çok daha iyi olur(internet kapalı tabi).
Kursan sorun olmaz sadece kaspersky MBAM.exe diye Dosya Antivirus bölümünde gözüküyor ama virus olarak değil tabiki.
Güvenli moda alıp tam taramayı başlatırsan çok daha iyi olur(internet kapalı tabi).
Kursan sorun olmaz sadece kaspersky MBAM.exe diye Dosya Antivirus bölümünde gözüküyor ama virus olarak değil tabiki.
Malwarebytesı tarama yapıp siliceksen çakışmada sorun olmaz.Ama silmeyeceksen Malwarebytesın gerçek zamanlı korumalarını kapat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu vidoda olup olmadığı varsa nasıl kaldırılabileceği gösterilmiş.

1625734318237.png

Bu kısma sağ tıklayın. "Görev yöneticisi" diyin ve GPU kullanımını kontrol edin. Oyunda değilken yapın ama.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı