Mining Yapılmış Ekran Kartı Satın Almak

300-400 TL üstüne RX 580 4 GB satılırken hiç akıl işi değil. Elinde kalabilir, aniden bozulabilir, sorun yaratabilir. Bu durumda ne satıcıya bir hak talep edebilirsin ne de garantiye. Elinde kalır, verdiğin parayla kalırsın.

Şöyle düşün. 2 yıl karda, çamurda, yağmurda kullanılmış bir pantolonu, sıfır bir pantolondan bir miktar daha ucuza satsalar tercih eder miydin? Bu örnekte bunun gibi bir şey.

Biraz araştırırsanız RX 580'i de o fiyatlarda bulursunuz. Hatta biraz daha araştırırsanız yaklaşık 1300 TL'ye sıfır bulabilirsiniz.
Link
Mining yapılmış GPU'lar pek tavsiye edilmiyor.

Birincisi ikinci el RX480 1000TL fiyata bedava falan değil, hatta hiç öyle üstüne atlanacak bir fiyat değil, pahalı bile. İkincisi her RX480 veya RX580 mining yapılmada kullanılmış değil.

Alırken orjinal faturasına ve faturanın satıcı adına kesilip kesilmediğine bakın 2-3 aylık ise + satıcı düzgün bir profile sahipse satın alın ama 1000TL hala pahalı bir rakam olmaktan kurtulamıyor. 10000TL böyle bir kartın ikinci eli için kesinlikle ucuz değil, aksine pahalı :D Ancak 2 aylık faturalı, hiç kullanılmamış ürüne 1000TL verirdim.

Bunun dışında al sana "Mining yaptım diye bağıran ilan", utanmasa elimde 40 tane var diyecek :DAsus Rx480 Radeon ikinci el - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 635471491

Almanı ben de şahsen tavsiye etmiyorum. Hor kullanılıp canı çıkartılan kartları, bu fiyata almak pek mantıklı bir hareket değildir galiba. Üstelik yeni nesil kartların çıkmasıyla piyasa daha da ucuzluyor, ve umuyorum ki asgari ücretle beraber zamlar gelmezse her şey yavaş yavaş oturmaya başlayacak hiç değilse. Bu da bilgisayar piyasasına olumlu etki bırakır diye düşünüyorum.

Ben de bundan tam olarak bir sene önce 2.el R7 240 model ekran kartı almıştım. Alırken her ne kadar akıl karı olmasa da, yapanları gördüğüm ve hayret ettiğim için, ister istemez mining yapılıp yapılmadığını sormuştum. Şu an için memnunum. Öznel bir şekilde bu konuya fikir atacak olursam; mining yapılmamış giriş seviyesi bir kart bile emin olun günlerce ağlatılmış kartlardan iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı