Mining yapılmış RTX 3090 alınır mı?

Kesin bir şey söylemek imkansız. Zaten performans düşüşünden ziyade ömrü az kalmış olabilir. Riske değmez çünkü kullanan arkadaşın nasıl bir performansta ne kadar süre kullandığını bilmek çok çok zor. Sırf daha yüksek model hırsıyla bu tarz pahalı ekran kartları alınmamalı 2. el olarak.

Bazı kartlarda Performans düşüşü olabiliyor ama önerim Test Sonuçlarına bakın ayrıca Fanları fazla sesli'de çalışabilir ve ömrü kısa olabilir yarı fiyatına bence alınabilir. Tabii güvenilir bir satıcı ise.

Performans düşüşü ya da ömür kısalması olmaz. GPU'larda öyle bir şey yok. İçi açılmamış olsun yeter. Pad veya macun da bozulan bir şey değil zaten. Ha nedir 5 sene 10 sene çalıştırırsın artık ömrünü doldurur ama 1 -2 senelik üründe sürekli 110 derecede çalıştırsan bile bir şey olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazıları GDDR6X kartların VRAM'leri fazla ısındığı için madencilik yapılan bu belleğe sahip kartları ikinci el almayın, ömrü çok azalıyor diyorlar. Ne kadar doğrudur bilemem. Ben de ikinci el 3080 bakıyorum hala kesin bir şey bulamadım. Yani mining kartı yormaz ama GDDR6X yorar diyorlar. Yine de iyice araştırmak lazım, veya bilen birisi yazarsa aydınlatabilir.

Bazıları GDDR6X kartların VRAM'leri fazla ısındığı için madencilik yapılan bu belleğe sahip kartları ikinci el almayın, ömrü çok azalıyor diyorlar. Ne kadar doğrudur bilemem. Ben de ikinci el 3080 bakıyorum hala kesin bir şey bulamadım. Yani mining kartı yormaz ama GDDR6X yorar diyorlar. Yine de iyice araştırmak lazım, veya bilen birisi yazarsa aydınlatabilir.
Hocam ömrü çok sıkıntılı aldıktan iki gün sonra yanarsa veya bozulursa çok sıkıntılı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı