Mining yapmak için Intel UHD Graphics işe yarar mı?

Hocam Intel ekran kartı serisinde en az hangi model lazım mining için? Gerekirse yeni ekran kartı alırım.

İlla Intel mi? Intel değilse 3000 serisi 3060 Ti, 3060, 3050 Ti ve 3050 haricindeki 3000 serisi Intel'de minimum ARC750 veya AMD de 6700XT ya da en kötü 1660 veya 2060.

Arkadaşım saçma sapan dalga geçmeden evet ya da hayır der misin? Mizah yapmaya çalıştığın için anlamıyorum.

Mizah yapmıyorum hocam olacağı söylüyorum, 100 yılda belki ufak tefek bir şey kazandırır. Intel dahili ekran kartı ile madencilik yapılmaz, bir dönem CPU ile de madencilik yapılıyordu ancak UHD 620 kullanan bir işlemci vasat olacağı için onunda bu konuda pek şansı yok, kaldı ki laptop ile madencilik bir dönem ekran kartı kıtlığında yapıldı orada da üst seviye oyuncu laptopları kullanılıyordu. Siz şimdi konudan muhtemelen anlamıyorsunuz, harici bir ekran kartı aldığınızda da doğrudan bu sisteme takamazsınız, riser ile belki madencilik yapılabilir ancak bunun içinde laptopu mevcut formunun dışına çıkartmanız gerekir.

Mizah yapmıyorum hocam olacağı söylüyorum, 100 yılda belki ufak tefek bir şey kazandırır. Intel dahili ekran kartı ile madencilik yapılmaz, bir dönem CPU ile de madencilik yapılıyordu ancak UHD 620 kullanan bir işlemci vasat olacağı için onunda bu konuda pek şansı yok, kaldı ki laptop ile madencilik bir dönem ekran kartı kıtlığında yapıldı orada da üst seviye oyuncu laptopları kullanılıyordu. Siz şimdi konudan muhtemelen anlamıyorsunuz, harici bir ekran kartı aldığınızda da doğrudan bu sisteme takamazsınız, riser ile belki madencilik yapılabilir ancak bunun içinde laptopu mevcut formunun dışına çıkartmanız gerekir.

1-2 ekran kartı için riser şart değil. Anakartta 2-3 slot varsa direk takıp kazıma başlayabilir fakat 3 ve üzeri kart için riser kullanmak gerekir. 3 karttan sonra ekran kartına gelen 8 pin soket ve anakartta 24pin güç soketi aşırı yük çekiminden dolayı bazı kablolar kaldırmıyor, yanıyor. Tecrübeyle sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı