Miningcilere kin kusma sebebiniz nedir?

Fabrikalar az çalışsa bile stoklar belirli sureler aralığında geliyor.
Fabrikadan çıkan her ürünü kargolamıyorlar hak verirsen. Dünyanın her tarafına dağıtılacağı için gemiyi doldurana kadar depolarda bekletiyorlar ardından Avrupaya, ABD'ye vs. transfer ediyorlar. Bu yüzden birkaç ayda bir stoklar yenileniyor. Zaten şu an Çin'de üretim tamamen durmuş durumda, az falan da değil.

Fabrikadan çıkan her ürünü kargolamıyorlar hak verirsen. Dünyanın her tarafına dağıtılacağı için gemiyi doldurana kadar depolarda bekletiyorlar ardından Avrupa'ya, ABD'ye vs. transfer ediyorlar. Bu yüzden birkaç ayda bir stoklar yenileniyor. Zaten şu an Çin'de üretim tamamen durmuş durumda, az falan da değil.

Maalesef 3-5 adetten öteye gidemiyor.

Corona başlı başına bir dert miningciler de cabası.

Maalesef 3-5 adetten öteye gidemiyor.
Bütün dünyaya dağılıyor, mağaza başına az düşmesi normal. Türkiye'de Hepsiburada, İtopya, QP Bilişim gibi bir çok farklı mağazaya dağıtılıyor. Kaldı ki her birine 30-50 tane falan geliyordur.

1-Stokçuluk: Bu elemanlar kart alıp stokluyor fiyatları öldürüyör zamlıyor.

2-Süpürücülük: Bu insanlar kart alıp tüm piyasayı süpürüyor dişten tırnaktan arttıran hayallerinde ufak olsa bile 1650 İ5 10400F sistem toplayacak çocuğun hayaline engel oluyor çünkü stokta kart yok hepsini almış.

3-Pişkinlik: Bazıları aşırı p** tam anlamı ile aldıklar kartı sosyal medya üzerinde sanki marifetmiş gibi gösterip oyunculara "Bu KoRT bU OşŞ Oçon ZorlomO" diyerek nefret topluyorlar.

4-2 El satanlar. İnsanların hayallerini çaldığınız yetmiyor zaten, video çekip o kartı alıp belki oyun oynayacak insanın hakkına giriyorsunz sırf 3-4 ay içerisinde kendini amorte edecek kartları alıp 2 yıl içine edio fahiş fiyata gagalıyorsunuz sizi adiler utanmazlar.

Bütün kartların stoklarını bitirip millete bekleyin ya sizde demeyin mining yapan herkesten nefret ediyorum görsem sabaha kadar döverim dinlene dinlene.

Zaten zor bela üretilen kartları yiyip bitiren leş kargaları sizi.

Düzenleme: frimalar mining için kart üretsin bitsin bu çile 2 taraf mutlu olsun.

Ben isterim ama çakallar gider gene görüntü çıkışı olanı alır sonuçta gagalamak lazım.

Sarı site (fahişinden.com) üzerinden kart almayın pişman olursunuz hepsi için geçerli. ( iyiler ve gerçekten sistem yükseltmek için satanlar dahil değil).

3-Pişkinlik: Bazıları aşırı p** tam anlamı ile aldıklar kartı sosyal medya üzerinde sanki marifetmiş gibi gösterip oyunculara "Bu KoRT bU OşŞ Oçon ZorlomO" diyerek nefret topluyorlar.

4-2 El satanlar. İnsanların hayallerini çaldığınız yetmiyor zaten, video çekip o kartı alıp belki oyun oynayacak insanın hakkına giriyorsunuz sırf 3-4 ay içerisinde kendini amorte edecek kartları alıp 2 yıl içine edip fahiş fiyata gagalıyorsunuz sizi adiler utanmazlar.
Konuyla alakası yok bunların. Ben size miningcilerin kişilik özelliklerini sormuyorum. Miningcilerin sizin bizim gibi ekran kartı almasına kin kusmanızı soruyorum.
Sarı site (fahişinden.com) üzerinden kart almayın pişman olursunuz genel olarak hepsi için geçerli.
''Genel olarak'' ve ''hepsi'' yan yana biraz abes kaçmış sanki.
1-Stokçuluk: Bu elemanlar kart alıp stokluyor fiyatları öldürüyor zamlıyor.
Üretimi az olan veya durmuş ve elde kalanları satılan bir ürünün fiyatının artmasının normal olduğunu düşünmekle birlikte Ethereum düşünce zaten miningciler ekran kartı taleplerini azaltacak. Bu sebeple firmalar da fiyatları düşürecek çünkü normal kullanıcılar gidip RTX 3070'e falan öyle 15K vermez. Yani ben fiyatların yüksek olmasının firmalara bağlı olduğunu düşünüyorum.

Miningciler nasıl olsa alıyor diyip 10-15K'ye ekran kartı satıyorlar.

Bu arada umarım forumda mining yapan birileri denk gelmez, sağlam hakaret yediler. :D

Konuyla alakası yok bunların. Ben size miningcilerin kişilik özelliklerini sormuyorum. Miningcilerin sizin bizim gibi ekran kartı almasına kin kusmanızı soruyorum.

''Genel olarak'' ve ''hepsi'' yan yana biraz abes kaçmış sanki.
Frimalar mining modeli üretse ülkemiz sınırları içerisinde gene normal kart alan olur sonradan gagalamak için zaten az üretilen virüs falan derken kalan 3-5 kartı bu elemanlar tüm kartları cepliyor.

Genel olarak, durum kötü bitcoin gibi madenler yükselince gene mezardan çıkan zombiler gibi hortladı.

Kusura bakma ama insanımız fırşatçı iyilik meleği olmaya gerek yok.

Savunduğum falan yok. Fırsatçılık her kategoride var. Fırsatçılığın mining ile alakası yok. Sadece ekran kartları mı pahalı satılıyor sanıyorsun sen? 10 yıllık H61 serisi anakartlar 400-500 TL'ye satılıyor. 8 yıllık işlemciler 500-600 TL'ye satılıyor, bahsi geçen işlemciler i3 3000 serisi, 4000 serisi işlemciler. Ryzen 5 3600'ü sıfır fiyatından pahalıya satıyorlar. Şimdi bunların da mı sorumlusu fırsatçı miningciler?

Bir tek sende mi bu fiyatlar var sanıyorsun? ABD'de 2070'in fiyatı 1700 dolar olmuş durumda. 3090'dan pahalı.

Geri
Yukarı